Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Strážníci zvyšují bezpečnost školáků v Luhačovicích

Strážníci zvyšují bezpečnost školáků v Luhačovicích

Zvyšování bezpečnosti dětí v silničním provozu je jednou z priorit Městské policie Luhačovice. Dopravní výchova je zaměřena na předávání jak teoretických znalostí, tak praktických dovedností dětem přímo v ulicích lázeňského města, hravým a přesto odpovědným způsobem.

Ve čtvrtek 2. prosince strážníci dětem v brzkých ranních hodinách v ulici Školní a Nádražní před přechodem pro chodce a školní docházkou předali bezpečnostní reflexní samolepky v podobě oblíbených smajlíku. Usměvavé emoji známé především z elektronických komunikací, se staly v reálné podobě na moment osobní formou kontaktu s místními strážníky. Obdarovaným dětem po ránu vykouzlily na tváři nečekaný úsměv!

Strážníci Městské policie Luhačovice tímto způsobem upozornili děti s rodiči, aby dbali na to, že při pohybu na komunikaci musí být pro řidiče dobře viditelní. Během preventivní akce byla věnována pozornost i další nejohroženější skupině chodců a to seniorům. Těm byl věnován na bezpečnou cestu preventivní leták, reflexní pásek a pro jejich nejmenší vnoučata reflexní přívěšek. Společnou snahou spolu s odpovědným přístupem občanů se luhačovští strážníci snaží zvyšovat bezpečnost a předcházení nehodovosti na silnicích.

 

 

tz.

Mgr. Michal Zámečník, velitel MP Luhačovice

 

 

, , , , , ,
F