KAM NA VÝLET

Pozlovice
Městys Pozlovice leží na samé hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, v blízkosti Luhačovic. Obci dominuje kostel svatého Martina ze 16. století, přestavěný v 18. století v barokním stylu.

Malenisko
Poutní místo Malenisko se nachází na úbočí hřebene Brda, jihovýchodně od Provodova a 7 km západně od Luhačovic. Poutní kostel je zasvěcen Panně Marie Sněžné. Nicméně záhy zde začala být uctívána místní Panna Maria Provodovská.

Uherský Brod
Město Uherský Brod je jedno z nejstarších sídel jihovýchodní Moravy, které se nachází 12 km od Luhačovic a leží v příhraniční oblasti moravsko-slovenského pomezí, v podhůří nejvyšší hory Bílých Karpat.

Bojkovice
Město Bojkovice leží ve východní části bývalého okresu Uherské Hradiště v blízkosti státní hranice se Slovenskem v podhůří Bílých Karpat.Hlavní dominantou města je zámek Nový Světlov.

Slavičín
Město Slavičín patří k nejstarším osadám Zlínského kraje. Za zmínku stojí barokní zámek z roku 1750, nebo také letecká bitva z 29. srpna roku 1944, která se nad Slavičínem odehrála.

Vlčnov
Perlou Slovácka je odedávna nazýván Vlčnov, obec proslulá barvitou krásou krojů, vinařstvím, bohatstvím hudebních tradic, lidové architektury a především zvyků a obyčejů, z nichž zejména Jízda králů.

Vizovice
Vizovice jsou městem s tradicí pálení slivovice, světově proslulou palírnou Rudolf Jelínek a tradičním kulturním setkáním Trnkobraní. K hlavním památkám ve městě patří zejména barokní zámek a klášter Milosrdných bratří s nemocnicí.

Zlín
Zlín je významným průmyslovým, obchodním a kulturním centrem východní Moravy. Město proslavil podnikatel Tomáš Baťa, který zde v roce 1894 založil svou obuvnickou firmu. Za zmínku stojí také tradiční vyvrcholení české rallyové scény Barum Czech rally Zlín.

Brumov – Bylnice
Brumov-Bylnice je hraničním městem mezi Českou a Slovenskou republikou. Mezi hlavní dominanty města patří hrad Brumov, který je také využíván k pořádání různých kulturních a zábavných akcí, divadel, koncertů a podobně.

Valašské Klobouky
Město Valašské Klobouky je přirozeným spádovým centrem jižního Valašska a nachází se v severním cípu Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, vyhlášené v roce 1996 za biosférickou rezervaci UNESCA.

Uherské Hradiště
Město Uherské Hradiště je odedávna přirozeným středem Slovácka, proslulého folklórem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem, překrásnými kroji a řadou zachovalých lidových tradic.

Štípa
Mariánské poutní místo, jehož dominantou je kostel Narození Panny Marie a klášter Kongregace sester karmelitánek.

Hrad Lukov
Zřícenina hradu Lukova se nachází nedaleko Zlína na úpatí Hostýnských vrchů.

ZOO Lešná
ZOO Lešná patří mezi nejnavštěvovanější místa turistických cílů na Moravě, která neustále přichází s novými nápady, expozicemi a také s kvalitnějšími službami pro návštěvníky. Při návštěvě zhlédnete Tropickou halu Yucatan, uvidíte Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku a seznámíte se s mnoha druhy zvířat a flóry. Mezi ta nejatraktivnější patří sloni, žirafy, tapíři, nosorožci, lachtani, lvi, tučňáci, papoušci a celá řada dalších. Součástí areálu je zámek Lešná s mnoha stylově zařízenými pokoji a Sálem předků, kde se konají svatební obřady.

Hrad Malenovice
Hrad Malenovice se nachází ve zlínské místní části Malenovice. Leží na západním výběžku Tlusté hory. V hradu se mimo jiné nacházejí archeologické a národopisné expozice Muzea jihovýchodní Moravy.

Strání
Obec je rozdělena na dvě části, Strání a Květnou, které se rozprostírají na jihovýchodě Bílých Karpat v údolí potoka Klanečnice na hranici se Slovenskem. V blízkosti se nachází i nejvyšší hora Bílých Karpat, Velká Javorina – 971 m.n.m.

Veselí nad Moravou
Město Veselí nad Moravou leží v blízkosti chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty a blízko přírodního parku Strážnické Pomoraví.

Archeoskanzen Modrá
Archeoskanzen Modrá se nachází nedaleko Uherského Hradiště na silnici Staré Město Velehrad. Patří mezi významné subjekty názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.

Velehrad
Obec Velehrad patří mezi nejmalebnější kouty Slovácka. Je významným duchovním centrem, místem častých církevních poutí, shromáždění a cyrilometodějských oslav.

Baťův kanál
Baťův kanál patří do mezinárodních vodních cest o délce 52 km, kterou tvoří 13 plavebních komor, 8 přístavů a 16 přístavišť.

Hrad Buchlov
Hrad Buchlov je královský hrad stojící na jednom z nejvyšších vrcholků Chřibů nad Buchlovicemi v nadmořské výšce 509 metrů. S kaplí sv. Barbory a Holého kopce patří k výrazným dominantám Slovácka.

Holešov
Město Holešov leží na rozmezí Hané a Valašska. Mezi nejvýznamnější památky Holešova patří bezesporu renesančně barokní zámek, postavený po roce 1650, předzámčí, trinitářský klášter, farní kostel s Černou kaplí, židovská synagoga, morový sloup a židovský hřbitov.

Napajedla
Město Napajedla leží na hranici Hornomoravského a Dolnomoravského úvalu a na řece Morava. Naleznete zde mnoho atraktivních turistických cílu. Mezi nejnavštěvovanější patří muzeum, Baťův kanál, hřebčín, zámek a rekreační areál Pahrbek.

Strážnice
Město Strážnice nabízí hojné historické památky, skanzen a živý folklór s douholetou vinařskou tradicí.

Kroměříž
Město Kroměříž nazýváno Hanáckými Athénami je od roku 1978 městskou památkovou rezervací, v roce 1997 bylo vyhlášeno nejkrásnějším historickým městem České republiky a o rok později v roce 1998 byl Arcibiskupský zámek spolu s Květnou a Podzámeckou zahradou zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Hostýn
Hostýn je nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě. Dominantním objektem celého Hostýna je poutní bazilika Nanebevzetí Panny Marie a Jurkovičova křížová cesta. Svatý Hostýn navštěvují v každém ročním období tísíce poutníků.

Zámek Milotice
Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury.

Valašské Meziříčí
Město Valašské Meziříčí je vstupní branou do pohoří Moravskoslezských Beskyd. Naleznete zde zámek Žerotínů, zámek Kinských, dřevěný kostel Nejsvětější Trojice s lapidáriem, hvězdárnu, Moravskou gobelínovou manufakturu a Muzeum valašských strašidel.

Rožnov pod Radhoštěm
Město Rožnov pod Radhoštěm je nazýváno srdcem Valašska. Je proslaveno především Valašským muzeem v přírodě, které je tvořeno souborem dřevěných lidových staveb přenesených z valašského regionu do prostředí městského parku a na přilehlou stráň. Každoročně do Rožnova pod Radhoštěm zavítá více než půl milionu hostů přijíždějících ze všech koutů ČR, turistů z celé Evropy, ale i ze zámoří.

Trenčín
Město Trenčín je známé jako město módy a patří mezi nejstarší slovenská města. Charakteristickou dominantou nejen samotného města, ale také středního Pováží je Trenčínský hrad.

Piešťany
Lázně Piešťany se pyšní 200 letou tradicí lázeňské léčby. Termální voda a sirné léčivé bahno pomohá statisícům pacientů a hostů od jejich nemocí a bolestí pohybového aparátu.