Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Nová vizuální identita města zaujala Ministerstvo vnitra

Nová vizuální identita města zaujala Ministerstvo vnitra

 

„Před 2 lety vedení města Luhačovice seznámilo veřejnost s novou vizuální identitou, která zde do té doby chyběla. Dodnes zasáhla do všech oblastí kulturního, společenského i sportovního života v celém městě. Jednotný vizuální styl zaujal i pracovníky ministerstva vnitra, kteří požádali vedení luhačovické radnice, aby letos na začátku listopadu s tímto úspěšným krokem seznámilo účastníky konference Moderní veřejná správa 2021, která se konala v Olomouci.

„Naše ministerstvo je v dlouhodobějším kontaktu se starostou Luhačovic Marianem Ležákem. V minulosti jsme například spolupracovali na přípravě akce – schůzky představitelů V4. Právě při této příležitosti nás pan Ležák s novou identitou města seznámil. Přišlo nám, že jde o velmi podařenou věc a že je možné to ukázat všem jako dobrý nápad. Proto jsme chtěli, aby na konferenci tuto možnost předvedl, podle nás jde o dobrou cestu, kterou se dá jít,“ uvedla za resort Kateřina Dalecká, ministerský rada. Podle ní odpovědné osoby ministerstva oslovilo především to, že se nová identita Luhačovic promítla do všech oblastí ve městě. „Oceňujeme to, že jde o komplexní projekt, který se se nekouskuje na jednotlivé segmenty. Ale opravdu, když už se město dalo do toho, že bude mít jednotný vizuál, tak se to promítlo ve všech aspektech města, to určitě oceňujeme,“ zmínila pracovnice úřadu.

„Luhačovice jsou známy bohatým kulturně-společenským životem a skvělými občany, kteří jsou hrdí, že jsou Luhačovjany. S novou vizuální identitu se podařilo sjednotit prezentaci veřejnosti u všech městských organizací a zároveň se více propojit i s místními kulturními spolky a sportovními kluby. Také mě velmi těší projevený zájem o využití nové identity u místních podnikajících subjektů,“ doplnil starosta Luhačovic Marian Ležák.

Nápaditý, a přitom jednoduchý styl, založený na výrazném logotypu oslovil i místní výrobce, kteří rozšířili svou nabídku o produkty v nové městské identitě. Z nové identity se stala oblíbená značka a pro zvýšený zájem o produkty město zakládá i eshop. Novou vizuální podobu přijali kladně občané i návštěvníci a tím se splnil její hlavní cíl.

 

logo (002)

tz.

, , , ,
F