Úvodní strana » ZPRÁVY » OSTATNÍ ZAJÍMAVOSTI » Miramare Luhačovice zdarma provádí antigenní testy, snaží se tak ochránit lázeňské město

Miramare Luhačovice zdarma provádí antigenní testy, snaží se tak ochránit lázeňské město

Hotel Vega Zima

 

Možnost podstoupit antigenní test na COVID-19 nabízí už několik týdnů svým hostům, zaměstnancům i široké veřejnosti Léčebné lázně Luhačovice – Sanatorium Miramare. Jsou tak jediným lázeňským zařízením v Luhačovicích, kde se lze nechat testovat bezplatně. Testování probíhá každé pondělí, středu a pátek dopoledne, předem je ale nutné se objednat.

„S testováním jsme započali v lednu u našich nově příchozích pacientů a zaměstnanců, abychom co nejvíce ochránili nejen naše lázeňské hotely, ale především samotné lázeňské město. V průběhu jsme se rozhodli, že testování nabídneme i veřejnosti, což se projevilo hned v následujících dnech, kdy jsme museli rozšířit testovací dny a časy,“ řekla ředitelka Léčebných lázní Luhačovice – Sanatorium Miramare Veronika Záhorská.

Testovací místo vzniklo ve Vile Helena, v centru Luhačovic. Zde zdravotnický personál provádí antigenní testy vždy v pondělí, středu a pátek od 9 do 11 hodin. Testování probíhá ve vyhrazené místnosti, kde se dodržují veškerá přísná hygienická opatření a místnost i vybavení se po každém testování dezinfikuje. Výsledky každý obdrží zhruba do dvaceti minut. „Na testy je nutné se předem objednat telefonicky objednat na telefonním čísle 577 659 111, v případě velkého zájmu pak přidáváme i další časy. V posledních dnech stoupá zájem okolních firem a také tzv. pendlerů, kteří potřebují cestovat s aktuálními testy,“ upřesnila Veronika Záhorská s tím, že především zaměstnavatelé si uvědomují důležitost ochránit své zaměstnance ve firmách od případné nákazy. Velký zájem o testování je také mezi příbuznými, kteří se například o víkendech chystají za svými seniory.

Iniciativu a službu veřejnosti nechat se zdarma otestovat přivítal i starosta Luhačovic Marian Ležák. „Snažíme se co nejvíce naše lázeňské město od nákazy koronavirem uchránit. Nejlépe se nám to ale podaří jen díky ohleduplnosti náš všech, především s pomocí zvýšených hygienických opatření a určitou ochranou je i možnost bezplatné testování,“ dodal starosta.

Testy jsou hrazené zdravotními pojišťovnami. Každý zájemce o test musí předem vyplnit dotazník, mít s sebou občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Antigenní testy mohou lidé podstoupit opakovaně vždy po třech dnech. V případě testů prováděných metodou RT-PCR je to pak až po pěti dnech. Pokud člověk prodělal onemocnění s pozitivním výsledkem na Covid-19, je možné se nechat zdarma testovat až po uplynutí 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem.

Všechna lázeňská zařízení a hotely skupiny ROYAL SPA provádí testování svých klientů, zaměstnanců i veřejnosti zdarma. Lidé se tak mohou nechat otestovat antigenními testy v lázních v Ostrožské Nové Vsi, ve Velkých Losinách nebo v Mariánských lázních. Dle informací Veroniky Záhorské jsou jejich lázeňské domy připraveny v testování pokračovat do té doby, dokud budou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Podrobnosti o testování, formuláře ke stažení a další informace zájemci naleznou na webových stránkách https://www.royalspa.cz/bezpecne-lazne-royal-spa#testy.

 

tz.

 

 

 

 

Komentáře

komentářů

, , , , , ,
F