Home » ZPRÁVY » HZS » Dopravní nehoda nákladního vozu s vlekem

Dopravní nehoda nákladního vozu s vlekem

V pátek 19. 1. 2018 ve 22:32 hodin přijalo krajské operační středisko HZS kraje informaci o nehodě nákladního vozu s vlekem mezi obcemi Hřivínův Újezd a Velký Ořechov. Na místo byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Luhačovice a posilová jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Velký Ořechov s dalším vozem.

Už samotnou cestu k místu nehody oběma jednotkám hodně komplikovalo silné náledí. Po příjezdu bylo upřesněno, že k havárii došlo ve stoupání na neudržovaném úseku silnice III. třídy v katastru obce Hřivínův Újezd ve směru na Velký Ořechov. Na místě došlo k nehodě cisternového vozu MAN s přívěsem na převoz mléka, který se neudržel na zasněžené a zamrzlé vozovce a havaroval. Komunikace byla z obou stran neprůjezdná, ale ke zranění řidiče ani k úniku provozních náplní naštěstí nedošlo.

Hasiči zajistili a nasvětlili místo nehody a velitel zásahu k události povolal posypový vůz Správy a údržby silnic. Po jeho příjezdu byla vozovka prosolena a částečně zprůjezdněna, a po necelých třech hodinách zásahu se podařilo cisternu i s vlekem za pomoci vozu SÚS vyprostit. V 1:33 hodin byl zásah na místě ukončen a obě jednotky se vrátily na své základny.

20.1.18

kpt. Ing. Pavel Řezníček
Foto: HZS Zlínského kraje

 

,
F