Home » ZPRÁVY » OSTATNÍ ZAJÍMAVOSTI » Pochod na podporu prevence rakoviny prsu v Luhačovicích

Pochod na podporu prevence rakoviny prsu v Luhačovicích

Avon Pochod Luhačovice (2)

V růžových tričkách budou letos v Luhačovicích chodit ti, kteří se nebojí upozornit na rizika rakoviny prsu a na nutnost prevence tohoto onemocnění. Avon pochod Luhačovice se uskuteční v sobotu 23. května 2015 u Luhačovické přehrady. Vstupenkou na pochod je zakoupení charitativního předmětu z kampaně proti rakovině prsu.

Avon Pochod Luhačovice startuje od hotelu Vyhlídka v Luhačovicích ve 14 hodin. Chybět nebude zábavný program s kouzelníkem Šeklinem, zpěvačkou Alicí Konečnou, taneční školou Marie Vaněčkové nebo mažoretkami Taneční školy Mědílkovi. Účastníci pochodu budou moci využít bezplatného kosmetického poradenství nebo podpořit projekt nákupem charitativních předmětů. Akci pořádá společnost Avon ve spolupráci s Resortem Luhačovice. Záštitu nad akcí převzala poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová. „Avon pochod považuji za skvělou příležitost, jak prolomit tabu kolem rakoviny prsu. I jediný život zachráněný díky prevenci je skvělým výsledkem, nemluvě o finanční pomoci na podporu preventivních programů a screeningových vyšetření,“ uvedla M. Dlabajová, která se na akci chystá i se svou maminkou. Účast přislíbila Korunka Luhačovice spolu s Bárou Basikovou, Naďou Konvalinkovou a Adinou Sobotkovou, které se spolu s dalšími osobnostmi přijdou podívat na start pochodu.

Na loňský ročník Avon Pochodu dorazilo do Luhačovic okolo tisíce účastníků. Břehy Luhačovické přehrady v Pozlovicích tak na jeden den zrůžověly stylovými tričky a hrozny barevných balonků, které se vznášely nad hlavami všech, kteří přišli vyjádřit podporu boje s rakovinou prsu. „V loňském roce se na AVON Pochodu v Luhačovicích vybralo více než 65 tisíc korun. Kromě růžových triček a produktů se stuhou se u nás prodávaly také růžové luhačovické oplatky CLIP nebo růžové víno, z jejichž prodeje šly peníze také na AVON. Naší snahou je pomoci ženám uvědomit si, že onemocnění se může týkat také jich a že vhodná prevence může následkům předejít, komentuje pořadatelka Dana Müller z Resortu Luhačovice.

Avon Pochody probíhají ve více než 85 zemích světa, v Čechách nás letos čeká 15 ročník. Za patnáct let se u nás prostřednictvím Avon Pochodů povedlo na boj proti rakovině prsu vybrat více než 85 milionů korun, které pomáhají při prevenci i podpoře nemocných.

Více informací a podrobný program najdete na www.resort-luhacovice.cz

 

 

 

, ,
F