Home » ZPRÁVY » SPORT » Automobilový slalom Zlín – RZ Biskupice

Automobilový slalom Zlín – RZ Biskupice

Do letošní Barum Czech Rally Zlín sice ještě zbývá několik měsíců, fanoušci rallysportu a milovníci adrenalinu a rychlých kol ale už brzy budou moci naskočit do letošního zážitkového programu BCRZ. 17. května se jim otevře možnost projet se v závodním tempu po trati jedné z rychlostních zkoušek zlínské rally!

Stane se tak díky slalomovému závodu, který již pošestadvacáté pořádá AK Rallye Zlín v AČR. Slalom je nejdostupnější disciplínou v automobilovém sportu a kromě pravidelných účastníků umožňuje také start široké veřejnosti. Až tři účastníci se mohou střídat na jednom voze a naopak jeden závodník může startovat se dvěma různými automobily. „Závodník potřebuje vlastně jen helmu. Do slalomu může nastoupit jak s plnohodnotným závodním speciálem, tak s běžným automobilem či dokonce s vozidlem bez technického průkazu. V takovém případě ale vůz musí splňovat alespoň základní bezpečnostní kritéria, která v místě závodu při přejímce posoudí technický komisař,“ říká Jan Regner, ředitel zlínského autoslalomu. Startovné včetně pojištění činí přijatelných 770 korun, v případě více jezdců na společném voze se částka ještě snižuje na 725 korun. Případní zájemci si mohou podrobné informace najít na webu www.autoslalom.cz, kde jsou ke stažení zvláštní ustanovení či přihláška, možnost zaregistrovat se do závodu ale bude také přímo na místě v den závodu do 9:30.

Pořadatelé pro letošek připravili prodlouženou trať, kterou každý z účastníků absolvuje minimálně třikrát. „Stejně jako v minulém roce bude slalom využívat část rychlostní zkoušky Biskupice známé z Barum rally. Tentokrát jsme však trať prodloužili a využili také silnici vedoucí od Ludkovic. Slalom tak bude obsahovat několik nových atraktivních zatáček. U křižovatky, nedaleko místa loňského startu, se trať napojí na již známý úsek a závodníky zavede až na kopec k Řetechovu. Prodloužená trať bude měřit celkem 1750 metrů,“ pokračuje Regner. „Celý závod jsme se rozhodli zařadit do úspěšného zážitkového programu Barum Czech Rally Zlín, protože jde o další zajímavou aktivitu spojenou s touto soutěží. Vloni byla nejatraktivnější částí tohoto programu spolujízda v závodním voze, slalomový závod ale účastníkům nabídne možnost poznat v rychlém tempu část skutečné trati barumky přímo zpoza volantu. Věříme, že to přiláká nové fanoušky, kteří se pak třeba začnou věnovat slalomu či rally soustavněji,“ uzavírá Jan Regner.

 

Autoslalbisk15

 

Bez názvu

 

, , ,
F