Home » ZPRÁVY » SPORT » FC Slušovice – FK Luhačovice 2:1

FC Slušovice – FK Luhačovice 2:1

IMG_7769

Lepší vstup do utkání si asi málokdo představoval. Prakticky hned po úvodním hvizdu se k míči dostal Kalus, obešel ve středu pole tři protihráče a jeho přihrávku za obranu propustil Bernátek mezi nohama na naběhnutého Davida Červenku, který střelou na zadní tyč poslal Luhačovice do vedení 0:1. Po tomto momentu se hra stále více vyrovnávala a hosté se soustředili především na obranu. V 19. minutě si domácí vypracovali první a vlastně jedinou velkou šanci prvního poločasu, ale propadlý centr do pokutového území, zakončili střelou nad bránu Kořenka. V 35 minutě se prezentoval střelou ze střední vzdálenosti Marek Polách, ale jen vyprášil rukavice gólmana domácích.
Ve druhé půli se nehrál příliš atraktivní fotbal především mezi šestnáctkami. Hosté se soustředili na pevnou defenzivu a prakticky žádná větší šance nepřicházela. V 72. minutě se po levé straně uvolnil Lošták a jeho centr nalezl hlavu kapitána domácích, ovšem jeho pokus zaplachtil těsně nad břevno. V 79. minutě se středem pole prodral Lošťák až do pokutového území, kde jej zastavil nedovoleně Coufalík a následoval pokutový kop. Jeho exekuci si vzal na starost hráč s bohatými ligovými zkušenostmi Dobeš a s přehledem jej proměnil 1:1. V závěru utkání se po přihrávce Davida Červenky dostal kapitán hostů Ondřej Červenka, ale svou střelu namířil těsně vedle pravé tyče. Následovalo tak penaltové rozuzlení. V první sérii uspěl Talaš a Kořenek se vytáhl proti penaltě Dobeše 0:1 pro hosty. Ve druhé sérii ovšem zaváhal Ondřej Červenka po něm ve třetí Marek Polách a v poslední Vojta Kalus. Luhačovice tak svou pouť v poháru hejtmana zlínského kraje zakončily porážkou v semifinále na pokutové kopy ve Slušovicích.

Branky: Červenka David – Dobeš (p)

Sestava hosté: Kořenek – Kořenek, Talaš, Coufalík, Pešek ( Knot ) – Heger, Červenka O., Kalus, Polách – Bernátek ( Indra ) , Červenka David

Hodnocení trenéra Jelínka:

Vstřelený gól v první minutě nám paradoxně ublížil. Přestali jsme pracovat a místo uklidnění přišla nepochopitelně panika. Soupeř byl od začátku aktivnější a ukázal větší touhu po vítězství. Nechápu přístup hráčů, byli jsme takřka neškodní. Výkon útočníků a záložníků raději nebudu komentovat. Takhle se boj o finále nehraje. Soupeř si zahraje finále zaslouženě.

Autor: Martin Coufalík

 

, ,
F