Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » ZŠ Luhačovice v pondělí přivítala 33 nových prvňáčků

ZŠ Luhačovice v pondělí přivítala 33 nových prvňáčků

Do lavic po letních prázdninách usedlo celkem 551 žáků Základní školy Luhačovice. Z toho poprvé do školy přišlo 33 prvňáčků, kteří neskrývali nadšení. Slavnostní zahájení žáků prvních tříd se konalo v respiriu, kde děti přivítal ředitel ZŠ Pavel Kurtin společně se starostou města Marianem Ležákem. Přítomen byl i místostarosta Daniel Mejzlík.

„Moc mne těší, jak jsou děti do školy natěšeny a je to vidět i na jejich rodičích, kteří s nimi vše prožívají. Já vám přeji, abyste si nejen dnešní den co nejvíce užili, a věřím, že vám to nadšení vydrží co nejdéle. Za město je podstatné, že školu a celkově školství vidíme jako prioritu, a proto jsme jako dárek k prvnímu školnímu dni připravili rekonstrukci spojovacího krčku. Stále vzpomínám na první den svých dětí a vím, co jim udělá největší radost. A abychom jejich nadšení ještě více prohloubili, připravili jsme balíčky s překvapením, které obdrží, jakmile usednou do lavic,” podotkl s úsměvem starosta. Po krátkém představení třídních učitelek, asistentek a vychovatelek, prvňáčci poprvé navštívili svoji třídu, kde se seznamovali se svými spolužáky a školním řádem.

Na ZŠ Luhačovice letos 1. A povede Mgr. Vendula Mrkvičková, 1. B Mgr. Dana Josefíková. Podle ředitele Pavla Kurtina se přípravy na začínající školní rok nezastavily po celé prázdniny. Probíhaly rekonstrukce učeben a zejména pak výstavba již zmíněného spojovacího krčku. „V tuto chvíli splňuje ta nejpřísnější bezpečnostní i estetická pravidla. Pro žáky připravujeme atraktivní výukový program, plný zajímavých volitelných předmětů. Novinkou budou konverzační hodiny anglického jazyka s rodilým mluvčím. Všem žákům přeji úspěšný školní rok plný radosti, hezkých známek a nových zážitků,“ doplnil Kurtin. Na první den školního roku se zaměřili i strážníci Městské policie Luhačovice, kteří dohlíželi na provoz a dětem na přechodu rozdávali rozvrh hodin.

tz.
Město Luhačovice

,
F