Home » ZPRÁVY » KRIMI » Devatenáctiletý řidič nadýchal dvě promile a pokračoval v jízdě

Devatenáctiletý řidič nadýchal dvě promile a pokračoval v jízdě

Teprve devatenáctiletého řidiče zastavili ve čtvrtek 31. 8. 2023 o půl druhé ráno policisté u Luhačovické přehrady. Řidič nadýchal dvě promile alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.

Jaké bylo překvapení policistů z dopravního inspektorátu, když po deváté hodině ráno přijali oznámení o havárii vozidla do stromu od muže, který právě rybařil v Luhačovicích na přehradě. Vysvětlil, že kolem druhé hodiny ráno uslyšel velkou ránu, ale co se stalo, zjistil až ráno po probuzení.

Policisté z dopravního inspektorátu na místě zjistili, že mladý řidič, který v noci nadýchal dvě promile alkoholu, i přes zákaz policistů pravděpodobně počkal, až odjedou a chtěl odjet. Daleko nedojel. Vzhledem k množství alkoholu v organismu nezvládl řízení a narazil do stromu v lanovém centru. Škoda na vozidle Wolkswagen je asi padesát tisíc korun. Dechová zkouška i po devíti hodinách od doby, kdy nadýchal dvě promile, ukázala stále ještě jednu promile alkoholu.

Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

tz.
por. Bc. Monika Kozumplíková

, , ,
F