Home » ZPRÁVY » KORUNKA LUHAČOVICE » Luhačovické firmy pomohly dobré věci

Luhačovické firmy pomohly dobré věci

Luhačovické firmy, hotely, kavárny a prodejny spojily v květnu své síly a společně přispěly částkou ze svých prodejů a činností na pomoc dětem. Květnovou dobročinnou výzvu zorganizovala charitativní organizace Korunka Luhačovice a její projekt Korunka pomáhá. Vybralo se neuvěřitelných 92 655 korun. Nezisková organizace Korunka Luhačovice, která v regionu úspěšně funguje už 20 let, prostředky rozdělí mezi tři vybrané rodiny z Luhačovic a blízkého okolí.

 

„Byl to nápad, který jsem v hlavě nosila už dlouho. Zkusit spojit podniky v Luhačovicích pro dobrou věc, pro Korunku. A kdy jindy se o to pokusit než teď, když slavíme 20 let od první charitativní módní přehlídky. Oslovila jsem tedy pár mně blízkých podniků a nikdo mi nedal košem, ba naopak,“ popsala zakladatelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Crha Záhorská.

 

Celkem se do výzvy zapojilo 15 subjektů. Příspěvky z tržeb za prodej zboží nebo služeb tak doputovaly od módního salónu P.P. Mode, zapojily se hotely Sanatorium Miramare a Nivamare z hotelového řetězce Royal Spa i Wellness hotel Pohoda. Z každé prodané pizzy přispěla Restaurace Rimini, zapojily se i Restaurace Racek, Marco Polo Café, Kavárna a bistro Recafé nebo obchod Easy Cheesy. Přispěl i Svět bublin, Buchty v zástěře či Petrova zmrzlina, která prodávala speciální zmrzlinu vytvořenou právě pro Korunku. Žabožrouti zase věnovali část z tržeb ručně vyráběných mýdel. Přispěli i všichni, kteří se přišli zkrášlit do Barber shopu Detail v Luhačovicích. Informační a turistické centrum Elektra v Luhačovicích zase prodávalo pro Korunku speciální edici pohlednic.

 

„Velmi si vážíme každé koruny od vás všech, kteří jste přispěli, zapojili se. Děkuji ale především za důvěru, za podporu a také za to, že Luhačovice mají tak skvělé podnikatele, kterým záleží i na pomoci druhým a nebojí se podpořit takové projekty. Rozhodně jejich důvěru nezklameme a vybereme rodiny, které se neobejdou bez cizí finanční podpory,“ dodala Veronika Záhorská.

 

Projekt pod názvem KORUNKA POMÁHÁ zahrnuje dvě dobročinné organizace – Korunku Luhačovice a Korunku Velké Losiny. Oba spolky organizují řadu charitativních a benefičních akcí, z jejichž výtěžků vždy podporují konkrétní děti a sociálně slabé rodiny. Za dobu svého působení přerozdělila Korunka Luhačovice pomoc převyšující několik desítek milionů korun.

 

 

tz.

, , , ,
F