Home » ZPRÁVY » OSTATNÍ ZAJÍMAVOSTI » Osmý ročník festivalu Skrz Prsty přiblíží mentální zdraví

Osmý ročník festivalu Skrz Prsty přiblíží mentální zdraví

Festival Skrz Prsty v průběhu jara opět nabídne kontroverzní téma, které přitáhne pozornost nejednoho účastníka. Letošní 8. ročník si totiž předsevzal otevřít veřejnou diskusi v oblasti mentálního zdraví. Fanoušci mohou už nyní sledovat sociální sítě nabité zajímavými informacemi, které záčátkem března doplnil také nový podcast.

Festival Skrz Prsty, který vzniká pod taktovkou studentů Fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity se vrací v plné síle, pandemii navzdory. Tématem 8. ročníku je velmi aktuální oblast mentálního zdraví. Různou formou bude představena jeho důležitost, možné poruchy, prevence či léčba.

Nově vznikl také podcast, ve kterém se na mentální zdraví nahlíží z mnoha úhlů pohledu.  Hosty podcastu jsou například Eva Césarová z České psychedelické společnosti a biohacking představuje Veronika Allister, spoluzakladatelka projektu Code Of Life. O své zkušenosti se podělil také psychoterapeut Ondřej Mikulášek a další. Všechny díly podcastu jsou dostupné na Spotify a také na YouTube.

V prvním díle podcastu Skrz Prsty se v rozhovoru s Ivou Kolevovou otevřela témata ohledně prevence mentálního zdraví již od útlého věku, nebo jak svoji psychiku udržovat stabilní během pandemie. „Pokud cítíme, že nám není dobře delší dobu a výrazným způsobem to omezuje náš každodenní život, je důležité vyhledat odbornou pomoc,“ uvádí Iva Kolevová, projektová manažerka organizace Nevypusť duši.

Pro obyvatele a návštěvníky Zlína je připraveno několik tras s QR kódy, které odhalí různá místa související s mentálním zdravím. „Trasy vedou například kolem kaváren, venkovních sportovišť, parků a dalších klidových zón. Na mapě jsou vyobrazeny také různá odborná pracoviště zabývající se psychickým zdravím,“ dodává manažerka propagace Aneta Pospíšilová. Začátkem dubna začala výzva, jejímž cílem je pomoci všem zapojeným k lepšímu duševnímu zdraví pomocí různých aktivit. Připravena je během výzvy například lekce jógy s Nelou Plieškovou, která proběhne online přes platformu Zoom. Bližší informace budou zveřejněny na facebookové stránce Skrz Prsty.

Jako odrazový můstek do světa mentálního zdraví slouží web a Facebook festivalu Skrz Prsty. Jsou na nich k dispozici všechny důležité informace a odkazy. Na Instagramu jsou k vidění infografiky, zaměřené na to, jak zvládat různé, psychicky náročné, situace. Twitter pak bude sloužit jako platforma pro diskuzi a inspiraci.

Více informací o festivalu Skrz Prsty je k dispozici na webových stránkách www.skrzprsty.cz.

pozvánka

tz.

, , ,
F