Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Očkovací centrum úspěšně slouží lidem z Luhačovic i z okolí a navyšuje počty očkovaných

Očkovací centrum úspěšně slouží lidem z Luhačovic i z okolí a navyšuje počty očkovaných

Před týdnem otevřené luhačovické očkovací centrum se skvěle rozběhlo a už zajistilo ochranu proti covidu mnoha lidem nejen z lázeňského města ale i řadě občanů z okolí. Za tuto možnost je tak velice rád například i starosta nedalekých Bojkovic Petr Viceník. Ten si v doprovodu starosty Luhačovic Mariana Ležáka 25. března centrum na luhačovickém Zdravotním středisku osobně prohlédl.

„Jsem strašně rád, že město Luhačovice přistoupilo ke zřízení tohoto očkovacího centra. Luhačovice prostřednictvím své místní části vlastně přímo sousedí s Bojkovicemi a pro naše obyvatele je dobrá zpráva, že mohou využívat i nové očkovací centrum řádově 12 km od svého bydliště. Centrum skvěle funguje a je dobře vybavené, takže je to i pro občany Bojkovic skvělá možnost, kde se nechat očkovat,“ zhodnotil nadšeně starosta Bojkovic.

Že se centrum podařilo skvěle rozjet a úspěšně slouží stále více lidem, dokládají i čísla, která přiblížil hlavní lékař luhačovického očkovacího centra David Rumpík.

„Během prvního týdne provozu jsme naočkovali více než 500 občanů. Začínali jsme na 70 za den, díky tomu, že kraj nám vychází vstříc a navyšuje počty dodaných vakcín, dostali jsme se už na 140 očkovaných denně. O očkování je velký zájem, registrují se k nám lidé nejen z Luhačovic, ale i z mnoha obcí v okolí. Očkujeme samozřejmě všechny, kdo tuto možnost teď mají, hlavní záměr je ale především proočkovat co nejdříve seniory ve věku 70 a více let. Velmi se nám v tomto osvědčila spolupráce s Charitou Luhačovice a Charitou Slavičín. Charity nám skvěle pomáhají zprostředkovat registraci a očkování občanů, které mají v péči,“ nastínil Rumpík.

Úspěšný rozjezd a fungování centra a vzájemnou pomoc hodnotí skvě ředitelka Charity Luhačovice Lenka Semelová. „Díky luhačovickému očkovacímu centru už se podařilo naočkovat řadu našich klientů, kteří na podání vakcíny stále čekali. Existence centra je výraznou pomocí, zejména protože je dostupnější, a převoz na očkování proto není pro klienty tak náročný. Vše usnadňuje také to, že klienti prostředí zdejšího Zdravotního střediska většinou znají. Jsme za spolupráci s týmem očkovacího centra velice rádi,“ poznamenala Semelová.

Obdobně to vidí i Milena Tománková, ředitelka Charity Slavičín, která je dalším zásadním poskytovatelem sociálních služeb v ORP Luhačovice. „Charita Slavičín je vděčná za možnost očkování v očkovacím centru v Luhačovicích, které je slavičínským seniorům místně dostupné. Senioři si velmi cení vstřícného přístupu pracovníků v očkovacím centru v Luhačovicích,“ sdělila Tománková.

S tím, jak se podařilo očkovací centrum rozběhnout i jak spolupracuje s Charitou, je velmi spokojen starosta Luhačovic Marian Ležák. „Těší mě, jak se nám daří postupně proočkovat občany z našeho města i širšího okolí. Věřím, že další dodávky vakcín nám umožní ještě počty navyšovat a dostat se co nejdříve na zamýšlenou hranici 200 očkovaných denně. Mám spoustu kladných ohlasů od veřejnosti, protože lidé jsou rádi, že se jim možnost očkování tímto opravdu přiblížila,“ zhodnotil starosta Ležák.

Očkování COVID 19

tz.

 

 

 

, , , ,
F