Úvodní strana » ZPRÁVY » KRIMI » Muž přišel o více než pětatřicet tisíc korun

Muž přišel o více než pětatřicet tisíc korun

Hotel Vega Zima

Káva banner (720x80)

 

Policisté z Luhačovic se zabývají dalším podvodným jednáním na internetu, k němuž mělo dojít v průběhu měsíce února. Pětadvacetiletý muž z obce u Luhačovic toužil po novém jízdním kole, nicméně přišel o více než pětatřicet tisíc korun.

Na zahraničním inzertním portále si mladý muž vyhlédl inzerát na prodej nového skládacího kola. Inzerentovi napsal email s několika dotazy. Prodejce navrhl nákup dvou jízdních kol, přičemž třetí kolo mělo být součástí dodávky zdarma. Kupující s tímto návrhem souhlasil a objednal si tři kusy jízdních kol za cenu 1392,- euro včetně dopravy. Zaplatil na daný účet dohodnutou částku, dodací doba jízdních kol měla být čtyři pracovní dny. Když po týdnu kola nedorazila, kupující kontaktoval prodejce emailem, ale odpověď už nedorazila. Po zjištění, že se stal zřejmě obětí podvodu, muž reklamoval platbu u své bankovní společnosti a podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

Za trestný čin podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

 

! Upozorňujeme všechny spotřebitele, kteří nakupují prostřednictvím internetových portálů, zejména u soukromých inzerentů, aby neposílali cizím lidem peníze předem, ale nechali si zásilku vždy raději zaslat na dobírku.

 

Paragraf2-600x400

 

tz.
por. Bc. Monika Kozumplíková

 

 

 

Komentáře

komentářů

, ,
F