Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Luhačovice bez nákazy, městský úřad dál upravuje hodiny pro veřejnost

Luhačovice bez nákazy, městský úřad dál upravuje hodiny pro veřejnost

„Podle informací KHS k dnešnímu ránu stále není žádný případ nákazy v ORP Luhačovice,“ informoval 20. března starosta města Marian Ležák. Těší ho nejen tato příznivá zpráva, ale také chování občanů  v době nouzového stavu. „I když se lidé nemohou stýkat, snaží se co nejvíce pomáhat ostatním. Dobrovolníci nám dávají desítky roušek, které ušili a my je pak můžeme rozdat těm nejpotřebnějším, rozvíjí se pomoc s nákupy pro seniory. Mimo to si pomáhají třeba sousedé a lidé v rodinách, při tom se všichni snaží dodržovat nařízení o nošení roušek a udržování odstupu od ostatních. Chtěl bych velmi ocenit to, jak se k mimořádné situaci lidé postavili, protože to velmi pomáhá klidné atmosféře celého města,“ poznamenal starosta.

Město stále udržuje v chodu i úřad, který slouží v nezbytných případech pro osobní vyřízení záležitostí, a snaží se občanům co nejvíce vyjít vstříc. Bližší informace doplnil tajemník MěÚ Luhačovice František Hubáček. Rozhodli jsme se ještě více přizpůsobit potřebám občanů a přitom ale zároveň zvýšit preventivní opatření proti možné nákaze. Od středy 25. března proto bude úřad otevřen ve dvou termínech ve vyhrazené dny,“ sdělil Hubáček. „Otevřeno bude nově v pondělí a středu vždy ve dvou časových úsecích 8:00 – 9:00 a 15:00 -17:00. Ráno může vyhovovat seniorům v souvislosti s vyhrazeným časem pro jejich nákupy v obchodech, odpolední čas naopak vychází vstříc lidem, kteří chodí do práce. Nadále ale zůstává v platnosti, že na úřad lidé mohou chodit vyřizovat jen opravdu nezbytné věci, které je nutné řešit návštěvou. Ta musí být domluvena předtím telefonicky nebo e-mailem s příslušným pracovníkem,“ upozornil Hubáček.  V pondělí 23.3. ještě radnice funguje v dosavadních otevíracích hodinách 9:00 – 12:00, protože na tyto časy už měli úředníci telefonicky od občanů objednáno několik nezbytných setkání. Aby mohl úspěšně úřad fungovat ve složité situaci i dál, zavádí radnice i další opatření. „Zaměstnance jsme rozdělili do dvou týmů, které se nesmějí osobně potkávat. Pokud by byla jedna část úředníků vyřazena z možnosti dál fungovat kvůli případné osobní domácí karanténě, může dál v činnosti pokračovat druhý tým a úřad nebude ochromen,“ doplnil Hubáček.

Obdobně jako chod úřadu si od nynějška nastavilo rozdělené fungování i nejvyšší vedení města. „Více se teď osobně nepotkáme s panem místostarostou Jiřím Šůstkem a vše budeme řešit telefonicky či e-mailem. Snahou je, aby v případě budoucí nákazy jednoho z nás a následné domácí karantény, nebylo vedení města paralyzováno,“ nastínil starosta Ležák. „Samozřejmě ale doufáme, že takové opatření nebude nutné a Luhačovicím se epidemie pokud možno vyhne nebo je zasáhne co nejméně,“ uzavřel starosta.

Shrnutí otevíracích hodin MÚ Luhačovice

23.3.  v době  9:00 – 12:00

od 25.3  vždy v pondělí a středu po oba dny v čase 8:00 – 9:00 a 15:00  – 17:00

 

 

tz.

, , , ,
F