Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Luhačovice představily nové logo a nápaditý vizuální styl

Luhačovice představily nové logo a nápaditý vizuální styl

Město Luhačovice představilo svůj nový vizuální styl. Současný, nápaditý a přitom jednoduchý, založený na výrazném logotypu, který doprovází svěží styl pestrých doplňkových ilustrací.

„Luhačovice jsou moderní atraktivní místo k životu pro všechny generace s tou výhodou, že nabízí jako bonus krásnou přírodu, jedinečnou architekturu a lázeňské prostředí. Navíc jsou známy bohatým kulturně-společenským životem a skvělými občany, kteří jsou hrdí, že jsou Luhačovjany. Chceme město takto také prezentovat veřejnosti a věřím, že i díky nově zvolenému vizuálnímu stylu bude stále více lidí Luhačovice takto vnímat,“ poznamenal starosta Luhačovic Marian Ležák.

Vítězný návrh, který vzešel z profesionální soutěže, byl představen 7. listopadu během tiskové konference města. Novou výtvarnou identitu vytvořilo studio Toman Design, které nejlépe uspělo v soutěži, jejíž uspořádání pro Luhačovice realizovala odborná organizace Czechdesign. Nový styl je snadno aplikovatelný, nápaditý a živý, představuje komplexní řešení, které zahrnuje nejen kvalitní provedení loga Luhačovic a příspěvkových organizací, ale i doprovodných ilustrací a marketingových textů. Vítězný návrh zaujal porotu soutěže také tím, že záměrně prvoplánově nevyužívá dekorativní motivy spojené s městem. Takové rozhodnutí ale pro autorský tým stojící za vybraným návrhem nebylo snadné.

„Nejtěžší pro nás bylo právě najít klíč, jak k celému vizuálu přistoupit. Od začátku jsme věděli, že se chceme vyhnout využití motivů z Jurkovičových staveb. Současně jsme si zakázali „osvědčené přístupy”, kdy se logotyp skládá syntézou zástupných prvků, charakteristických pro město (architektura, příroda, prameny…). Nakonec jsme proto vsadili na plošné ilustrace,“ představil principy autor vybraného návrhu Lukáš Müller. Ilustrace svým dekorativním pojetím mohou k Jurkovičovi sice volně odkazovat, zároveň ale mají současnou podobu s pozitivním nádechem a lehkou mírou nadsázky. Jak doplnil kreativní ředitel a spolumajitel vítězného grafického studia Jiří Toman, hodně práce dalo právě vytvořit celkový koncept.

„Zatímco finální podobu vizuálu jsme ladili poměrně dlouho (jak tvarově, tak po stránce barevnosti), o samotném logu jsme měli jasno poměrně brzy: bude typografické a jeho jednoduchá úderná forma bude dobře kontrastovat s pestrými ilustracemi. Celkově nás práce na luhačovickém vizuálu bavila – kdy jindy se vám poštěstí v zájmu inspirace povinně jezdit do lázní. Soutěž na novou identitu města Luhačovice pro nás byla velkou výzvou, jsme moc rádi, že jsme v soutěži uspěli a naše řešení loga a vizuální identity krásného a jedinečného lázeňského města Luhačovic vstoupí do života. Věříme, že bude přijato a bude dobře sloužit jak městu tak i jeho občanům a návštěvníkům,“ poznamenal Toman.

Přednosti vybraného návrhu za Czechdesign shrnula ředitelka této organizace Jana Vinšová. „Luhačovice v soutěži našly vizuální styl, jenž je vhodný pro dlouhodobě udržitelnou komunikaci.

Předložený návrh značky města zaujal vysokou kvalitou grafického zpracování, jednoduchostí, dobrou čitelností a snadnou použitelností,“ zhodnotila Vinšová.

Kvalitu vítězného návrhu i hladký průběh soutěže ocenil starosta Ležák.

„Profesionálně realizovaný výběr nové vizuální identity přinesl očekávaný výsledek, za kterým si město může stát. Věřím proto, že s novým vizuálem Luhačovic se brzy sžije také veřejnost a naši občané jej vezmou za svůj,“ uzavřel starosta.

Nové logo L

tz.

 

, , ,
F