Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Luhačovice zintenzivňují spolupráci na rozvoji cestovního ruchu a plánují nové akce

Luhačovice zintenzivňují spolupráci na rozvoji cestovního ruchu a plánují nové akce

Cesta, jak nabídnout návštěvníkům regionu co nejlepší zážitky a přitom zajistit, aby se o jejich přízeň nemusela jednotlivá atraktivní místa přetahovat. To je myšlenka, kterou se snaží už několik měsíců prosazovat také Luhačovice v rámci tzv. destinačního managementu, jehož setkání se za účasti zástupců lázeňského města uskutečnilo opět začátkem června. Doporučit návštěvníkům města, aby se třeba na den vydali na zajímavý výlet do okolí a přijímat zase podobně „poslané“ turisty z blízkých měst se totiž spolupracujícím vyplácí.

Území bývalého okresu Zlín se před časem seskupilo do turistické oblasti, která v sobě chce spojit velká centra cestovního ruchu jako Zlín a Luhačovice s dalšími místy, která mohou oslovit přijíždějící turisty. „Jsme si vědomi toho, že Luhačovice jsou díky velké nabídce ubytovacích kapacit a dalších služeb významným centrem cestovního ruchu a kultury. Víme ale také, že je ku prospěchu všech vědět o atraktivitách okolí, tvořit společné produkty a spolupracovat. Z tohoto důvodu je město klíčovým členem destinace Zlínsko a Luhačovicko, do které jsou zapojeni i místní podnikatelé,“ vysvětlil starosta Luhačovic Marian Ležák. Město vidí svou roli právě i v možnosti pomoci dalšímu rozvoji turistiky v celém regionu. „Vnímáme to tak, že se chceme s blízkými obcemi a městy nesobecky podělit o přínosy cestovního ruchu. Luhačovice navštěvuje každoročně takové množství hostů, že s ohledem na velký zájem turistů o naše město chceme rozšířit rozsah zájmu i o toto okolní území,“ podotkl Ležák.

Aktivity destinace spočívají především ve tvorbě společných produktů, které vycházejí ze společných diskusí na workshopech. Už 27. června bude veřejnosti představen unikátní projekt Zvuková mapa Luhačovic, která v sobě zahrnuje pět prohlídkových tras v Luhačovicích. Tyto trasy bude možné projít se zvukovým záznamem příběhů, které namluvili profesionální herci. „Tento projekt je z mého pohledu ojedinělý, originální a jsem z něj nadšený. O jeho kvalitách svědčí i to, že oslovil i místní podnikatele, kteří na něj velmi ochotně přispěli,“ doplnil starosta Luhačovic. Více o destinaci a jejích aktivitách se můžete dozvědět na www.zlinsko-luhacovicko.cz, mimo jiné si zde můžete každý čtvrtek přečíst nový článek přibližující některé zajímavé místo nebo aktivitu v naší oblasti.

13055019_922531741200275_5291553385248196264_o

tz.

 

, , , ,
F