Home » ZPRÁVY » SPORT » FK Luhačovice opět bodoval

FK Luhačovice opět bodoval

FK Batov – FK Luhačovice  1:3 (0:2)

Obě mužstva nastoupili do utkání s vícero absencemi. První šanci měl Baťov, po autovém vhazování se k zakončení dostal jeden z domácích, přeloboval Šveca, balón naštěstí pro nás skončil na břevně. Pak jsme se k několika zakončením dostali také my. První branka však padla ve 28. minutě. Lehká střela vypadla domácímu brankáři, nejrychleji se zorientoval Slobodian a jeho dorážka znamenala naše vedení. Domácí gólman svoji chybu napravil o pár minut později, kdy nejdříve vyrazil tečovaný přímý kop Polácha a pak i dorážku V. Pavlíčka z těsné blízkosti. Pak získal balón Popelka, navedl ho k bráně a po jeho zakončení bylo 0:2. Do druhé půle nastoupili domácí s cílem zápas otočit a v prvních minutách nás zatlačili. Výsledkem byl kontaktní gól a pak nebezpečné zakončení, které Švec fantasticky vyrazil na roh. Do otevřené obrany Batova jsme dělali nebezpečné výpady a po jedněm z nich nám přinesl gól Peška na 1:3 uklidnění. Do konce zápasu jsme měli ještě 2 čisté šance, stav se však nezměnil a po dvou porážkách jsme opět bodovali naplno.

Michal Caránek : „Podali jsme zodpovědný výkon, hráči dodrželi pokyny, bojovali a odměnou jsou pro nás důležité tři body. Hráli jsme dnes trochu více ze zadu, v bloku a po zisku balónu jsme chtěli jít do rychlého přechodu. To se nám dařilo, byli jsme trpěliví a kompaktní, dva góly padly právě po brejkových situacích. Jsme spokojeni s přístupem, vícero individuálních výkonů bylo nadstandardních, vítězství nám pomůže v přípravě na dva poslední podzimní zápasy. “

1.FC Slovácko „B“ : FK Luhačovice „B“   1:2pp (1:0)

Do utkání jsme vstoupili špatně. Již ve třetí minutě kopali domácí penaltu, po zlé malé domů a následném faulu, kterou proměnili a bylo 1:0. Ještě hůř mohlo být o dvě minuty, když se po další chybě v rozehrávce dostali domácí do stoprocentní šance, naštěstí ale v koncovce netrefili odkrytou bránu. Do konce poločasu jsme prakticky nebyli u míče, domácí s velkou převahou kontrolovali zápas, měli další šance, které neproměnili, a tak šli do šaten jen s nejtěsnějším náskokem. Ve druhé půli se náš výkon zvedl, postupem času jsme se hlavně po brejcích dostávali také my do gólových šancí a v 75. minutě vyrovnal střídající dorostenec Zábojník. Ten měl dokonce o par minut šanci na otočení výsledku, jeho hlavička jen těsně minula bránu domácích. Ty měli do konce zápasu ještě dvě šance na skórování, jednu dokonce v nastavení po rohovém kopu, ale i té jsme ustáli a tak se šlo do penalt. V nich nás dvakrát podržel Coufalík a tak si vezeme domů dva body , díky nimž zůstáváme na čele tabulky.

Michal Caránek (trenér FK Luhačovice „B“) : „První půle byla z naší strany na infarkt. Nebyli jsme vůbec v zápase, náš výkon byl tragický. Nesprávně jsme se posouvali, špatně jsme dostupovali, na hoře jsme neudrželi balón. Kdyby domácí proměnili šance, bylo by utkání. Přes poločas jsme si řekli, kde děláme chyby, udělali jsme změny a náš výkon ve druhé půli se zvedl. Díky vyrovnání se šlo do penalt a tam jsme až na jedno zaváhání byli úspěšní. Vzhledem k průběhu jsme získali zlaté dva body. Chválím přínos dorostenců, kteří jako střídající hráči přinesli oživení a bojovnost. Výkon z první půle se už nesmí opakovat, takhle nehraje lídr tabulky !!!“

Autor: FK Luhačovice