Home » ZPRÁVY » SPORT » FK Luhačovice A – FC Velké-Karlovice Karolinka 2:1

FK Luhačovice A – FC Velké-Karlovice Karolinka 2:1

Zápas se odehrál na těžkém terénu, ovšem i přesto byl k vidění kvalitní fotbal z obou stran. Z počátku zápasu bylo utkání vedeno hlavně ze zabezpečených obran bez vážnější šance. Ve 20. minutě se do první velké šance zápasu dostal Bernátek, ale jeho pokus vytěsnil Bil na roh. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale obrany obou týmů byly pozorné. Těsně před koncem první půle se do dvou brankových příležitostí dostali domácí. Nejprve po centru Štěpána Červenky hlavičkoval z malého vápna Ondřej Červenka, ale proti jeho pokusu i dorážce Slobodiana stál připravený Bil. Na začátku druhé půle měly oba týmy po jedné šanci. Nejprve ve 49. minutě nebezpečně nad hlavičkoval hráč hostů Škrobák a o dvě minuty později se na druhé straně blískl střelou z otočky Pavlíček, ale jeho pokus vytěsnil Bil na roh. Poté se hra uklidnila a hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Hosté ovšem začali hrozit průnikovými přihrávkami na útočnou dvojici, ale dlouho se jim nedařilo dostat do zakončení díky pozorné obraně domácích. V 83. minutě ovšem vyšel jeden z protiútoku na jedničku a Mynarčík prodedil míč za Švece. Domácí ovšem nesložili zbraně  a v 86. minutě se do obrovské šance dostal Popelka, ale jeho pokus vyrazil Bil opět na roh. Rohový kop rozehrál Hubáček a přesně našel volného Popelku, který se již nemýlil 1:1. Domácí šli dál za vítězstvím a v 92. minutě se jim to tak podařilo. Na pěkný centr Lišky si naběhl Pavlíček a přesnou hlavičkou nedal Bilovi šanci 2:1. Domácí se tedy skvělým závěrem dotáhli bodově na svého soupeře z Karlovic.

Branky: Popelka, Pavlíček – Mynarčík

Sestava domácí: Švec – Bartek, Suchý, Hubáček, Kryšpín – Slobodian (67. Liška), Červenka O., Popelka, Červenka Š. – Bernátek (76. Červenka D.), Pavlíček

Sestava hosté: Bil – Ondřejka, Maliňák, Heger, Mikula, Píšek, Pavelka, Vašut, Zeť, Škrobák, Mynarčík (85. Králik)

Hodnocení trenéra domácích Michala Caránka: Myslím si, že si hráči za celozápasovou bojovnost a nasazení vítězství zasloužili. Na těžkém terénu jsme neustálým napadáním chtěli eliminovat soupeřovu kvalitu v kombinaci, což se nám díky kvalitnímu pressingu během celého zápasu dařilo. V prvním poločase jsme pokazili spoustu lehkých přihrávek zejména před pokutovým územím soupeře. Ovšem šance Bernátka, Červenky a Slobodiana měly skončit gólem. Ve druhé půli jsme nepolevili ba naopak jsme tlak vystupňovali, ale gólman hostí byl vynikající. Karlovicím se otevíraly prostory na rychlé protiútoky a v 83. minutě s náma branka otřásla. Přeskupili jsme rozestavení na 3-4-3 a šli jsme do rizika a to nám v úplném závěru přineslo vytoužené otočení zápasu. Chválím hráče za celozápasový přístup a příkladnou bojovnost. Obzvlášť dvojice Popelka, O. Červenka svým nasazením ve středu pole strhla ostatní a i když jsme byli v kritické situaci před koncem zápas tak jsme se dokázali semknout a odměnou jsou nám tři body!

IMG_7392

Autor: FK Luhačovice

 

,
F