Home » ZPRÁVY » KRIMI » Dva dny po sobě usedl za volant svého vozidla opilý

Dva dny po sobě usedl za volant svého vozidla opilý

Policisté z Luhačovic sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky devětačtyřicetiletému muži z obce poblíž Slavičína. Dva dny po sobě usedl za volant svého vozidla opilý, poprvé nadýchal 3,4 promile alkoholu, den nato 2,6 promile.

Již po prvním incidentu začátkem srpna policisté muži zadrželi řidičské oprávnění a zakázali mu další jízdu. Muž přesto den nato usedl za volant a dopustil se tím přestupku, za který mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta. Za řízení pod vlivem alkoholu hrozí muži navíc až jeden rok za mřížemi a zákaz řízení.

Nešťastník policistům vysvětlil, že si jako bývalý řidič kamionu byl vědom toho, že porušuje zákon, přesto se potřeboval s vozidlem a svou kamarádkou přesunout od restaurace, kde popíjeli alkohol, a doufal, že policejní hlídku nepotká. Když mu policisté kolem deváté hodiny večer naměřili v dechu 3,4 promile alkoholu a zakázali další jízdu, poslechl. Ale následující den potřeboval auto přeparkovat. Proto v osm ráno znovu pokoušel osud. Po cestě však opět narazil na policisty a výsledná hodnota na displeji přístroje překvapila všechny přítomné. Po jedenácti hodinách abstinence naměřil přístroj stále vysokou hodnotu alkoholu, a to 2,6 promile. Do třetice již za volant svého vozu neusedl a požádal o převezení svého kamaráda.

IMG_20150506_152015-600x400

nprap. Monika Kozumplíková

 

F