Úvodní strana » ZPRÁVY » CHARITA LUHAČOVICE » Humanitární sbírka šatstva pro Diakonii Broumov na Luhačovicku

Humanitární sbírka šatstva pro Diakonii Broumov na Luhačovicku

banner_Vega_zima

 
 

Charita Luhačovice uspořádala ve dnech 10. – 13. května 2017 humanitární sbírku šatstva pro Diakonii Broumov. Lidé nosili věci i následující týden, proto Diakonie zajistila odvoz věcí až následující týden v úterý 23. května.

Tuto sbírku šatstva pořádá Charita Luhačovice každoročně začátkem jarních měsíců. Sbírá se oblečení, obuv, látky, lůžkoviny i nádobí, samozřejmě vše čisté a nepoškozené. Díky občanům z Luhačovic a okolních obcí se během pár dní nasbíralo kolem 3 tun potřebných věcí. Občané také dobrovolně přispívali částkou 20,- Kč na dopravu a náklady související s odvozem Diakonii Broumov. Do sbírky se aktivně zapojilo i pět dobrovolníků.

Připomínáme, že Charita Luhačovice je pouze sběrným místem. Odvoz použitého ošacení zajišťuje samotná Diakonie Broumov. Dále tyto věci budou třízeny v Broumově, kde se na této práci podílí především klienti z azylových domů. Nositelné a použitelné věci se předávají potřebným. Poškozený materiál se dále průmyslově zpracovává. Bohužel však při třízení vzniká i odpad. Jedná se o nepoužitelný materiál, který nelze dále ani průmyslově zpracovávat a za jehož likvidaci se musí platit.

Na časté dotazy ze strany občanů zda jsou kontejnery na textil v Luhačovicích charitní, odpovídáme, že nikoliv. Slouží k recyklaci textilu a pravidla třídění si určuje každá společnost sama.

Děkujeme všem, kteří sbírku podpořili a přispěli tak svou dobrou vůlí potřebným lidem. Zároveň děkujeme dobrovolníkům, že obětovali svůj volný čas a ochotně pomáhali v průběhu celé sbírky.

DSCN9045

Mgr. Adámek Karel

 

 

Komentáře

komentářů

,