Home » ZPRÁVY » KRIMI » O víkendu proběhne Vizovické Trnkobraní a Truck sraz Zlín

O víkendu proběhne Vizovické Trnkobraní a Truck sraz Zlín

Zlínsko opět čekají tento víkend dvě velké akce. Ve Vizovicích čeká na tisíce návštěvníků každoroční Vizovické Trnkobraní a na své si ve Zlíně zase přijdou fandové velkých aut při prohlídce trucků.

Od pátečního dopoledne až po nedělní ráno budou desítky policistů dohlížet na klidný průběh festivalu ve Vizovicích, který každoročně navštíví několik tisíc lidí. V pátek budou policisté usměrňovat dopravu na příjezdových cestách do Vizovic, kde lze očekávat zvýšený provoz při příjezdu stovek osobních vozidel. Totéž se bude poté opakovat i v neděli při odjezdu návštěvníků festivalu. Parkování bude zajištěno ze strany organizátorů na vyhrazených místech. Proto doporučujeme, aby lidé na festival přijeli s dostatečným časovým předstihem před začátkem programu a vyhnuli se tak případným dopravním zácpám v okolí místa konání.

Ve Vizovicích budou dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost policisté z dopravní a pořádkové policie, policisté na koních či policejní kynologové. Taktéž se mezi návštěvníky budou pohybovat kriminalisté.

Opět řidiči mohou očekávat četnější silniční kontroly, zaměřené především na alkohol za volantem. Řidiči proto budou moci opět využít bezplatné vyzkoušení, zda jsou pod vlivem alkoholu, či zda mohou již usednout za volant. Akci budou provádět policisté z místního Obvodního oddělení policie ČR ve Vizovicích na ulici Slušovská.

Upozorňujeme všechny návštěvníky festivalu na maximální obezřetnost. Doporučujeme nezanechávat cenné věci nikde bez dozoru, a to především ve stanovém městečku. Zloději, kteří využívají nepozornosti návštěvníků, se zaměřují především na kabelky, drobnou elektroniku a peníze.

 

Druhou akcí, kterou policisté budou o tomto víkendu monitorovat, je tradiční Truck sraz Zlín v Březůvkách. Obyvatel se dotkne tato akce v podobě omezení provozu v centru města. V pátek fanoušci těchto vozů budou moci zhlédnout tyto obry silnic od půl osmé večerní na ulici Hradská, kde hodinu budou vystaveny vybrané trucky. Poté proběhne centrem krajského města spanilá jízda osvětlených trucků, jejíž průběh budou policisté sledovat a řešit případné dopravní komplikace.

Druhá spanilá jízda je naplánovaná na sobotní poledne. Trucky vyjedou po jedenácté hodině z Březůvek směrem na Provodov, Želechovice, poté opět projedou centrem Zlína a vrátí se zpět do Březůvek přes Březnici, Bohuslavice a Doubravy.

V obou případech během průjezdu městem nebudou komunikace uzavřeny a řidiči se musí připravit na drobné zdržení. Dopravu i kolonu vozidel budou na klíčových křižovatkách řídit policisté. Žádáme tedy všechny řidiče, aby respektovali pokyny policejních hlídek a počítali s krátkodobým dopravním omezením po celé trase spanilé jízdy.

IMG_2780

por. Mgr. Lucie Javoříková

 

 

, , , ,
F