Home » ZPRÁVY » KRIMI » KRIMI - Luhačovicko » Úplná uzávěra silnic do Vizovic a do Luhačovic

Úplná uzávěra silnic do Vizovic a do Luhačovic

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

V průběhu středečního dopoledne vůbec poprvé ve Zlínském kraji probíhala na dvou místech Územního odboru Zlín dopravně bezpečnostní akce „Uzávěra komunikace“. Jejím cílem bylo snížení dopravní nehodovosti, zvýšení bezpečnosti účastníků silničního provozu, eliminace nelegální migrace osob třetích zemí a vyhodnocení aktuální bezpečnostní situace na teritoriu Územního odboru Zlín. Policisté formou zastavení každého projíždějícího vozidla v obou směrech pátrali po odcizených věcech, zbraních, střelivu, výbušninách, omamných a psychotropních látkách a po pohřešovaných a hledaných osobách, které se dopouštějí trestné činnosti. Každý řidič se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, někteří také zkoušce na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Dopravní akce se zúčastnilo celkem 63 policistů z obvodních oddělení, cizinecké policie, služby kriminální policie a vyšetřování, dopravního inspektorátu a nápomocni jim byli také studenti Vyšší a střední policejní školy MV v Holešově.

Celkem policisté zastavili a zkontrolovali 635 vozidel. Výsledkem je jeden podnapilý řidič, který nadýchal 0,6 promile alkoholu, 1 řidič pod vlivem omamných a psychotropních látek a 15 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, které policisté vyřešili blokovou pokutou. V obdobných dopravně bezpečnostních akcích budeme v nepravidelných intervalech pokračovat.

nprap. Monika Kozumplíková
Foto: PČR

 

 

, , ,
F