Home » ZPRÁVY » OSTATNÍ ZAJÍMAVOSTI » Na silnicích začal velký jarní úklid

Na silnicích začal velký jarní úklid

IMG_20150325_130439

I když až do konce března trvá období zimní údržby silnic a dispečinky drží nepřetržitou službu, jaro už se nezadržitelně hlásí. A tak silničáři nečekají a už od poloviny března vyčlenili část techniky i pracovníků pro velký jarní úklid na silnicích.

Zametací vozy projedou postupně všechny silnice II. a III. třídy, které jsou v majetku Zlínského kraje, a budou z okrajů silnic sbírat kamennou drť, které zde zůstává ze zimního inertního posypu, i všechny nečistoty. Skupiny pracovníků Správ a údržeb silnic budou uklízet i v silničních příkopech nebo v bezprostředním okolí vozovek, aby zde bylo možno později bezpečně vysekávat vzrostlou trávu.

„Tomuto úklidu se po skončení zimního období věnujeme každoročně. Novinkou letošního roku je skutečnost, že řada obcí si zajistí úklid krajských silnic ve svých průtazích vlastními zametači,“ uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka. Mnoho obcí v loňském roce totiž využilo dotační titul Státního fondu životního prostředí a pořídilo si vlastní zametací stroje. Podmínkou dotace však zpravidla bylo, že si obce touto vlastní technikou zajistí také úklid krajských silnic v jejich průjezdním úseku.

Úklid krajských silnic (mimo obce s vlastními dotovanými zametacími vozy) zajišťují v kraji v jednotlivých okresech čtyři organizace Správa a údržba silnic. ŘSZK letos vynaloží na úklidy silnic 3,7 milionu korun. Úklidové práce budou ukončeny do 15. května 2015.

-tz.

 

F