Home » ZPRÁVY » LÁZNĚ LUHAČOVICE » Lázně Luhačovice hodnotí loňský rok jako oživení i příslib do budoucna

Lázně Luhačovice hodnotí loňský rok jako oživení i příslib do budoucna

(2)

Akciovou společnost Lázně Luhačovice navštívilo v roce 2014 více než 33 tisíc hostů, což znamená meziroční nárůst o přibližně 10 %. Výrazným způsobem k tomu přispěl ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel, kde lázně zaznamenali meziroční nárůst o 1100 hostů. K nárůstu došlo rovněž u pobytů hrazených zdravotními pojišťovnami (dospělí i děti), kde byl pokles v předcházejících letech nejvýraznější. Informoval o tom výkonný ředitel Lázní Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.

„Po výrazném propadu v předchozích letech jsme zaznamenali v uplynulém roce oživení. Poptávka po lázeňských pobytech se postupně zvyšovala. Celkově jsme se přiblížili výsledkům dosaženým v roce 2011, tedy v době před zavedením indikačního seznamu z října 2012. Dosažené výsledky u komplexní lázeňské péče dospělých i dětí byly příznivě ovlivněny i možností léčit nové indikace, které rozšířily okruh léčených onemocnění v roce 2012. Jednalo se především o léčbu pohybového aparátu a nemoci nervové u dospělých a nemoci kožní, trávicího ústrojí a onkologické u dětí. Rovněž snížení věkové hranice pro léčbu dětí s doprovodem z 5 let na 1,5 roku mělo kladný vliv na celkové výsledky. Příznivý vývoj byl podpořen snahou ministerstva zdravotnictví korigovat necitlivá omezení předcházející vlády a zejména pak zrušením regulačního poplatku 100 Kč od ledna 2014. Díky aktuálním změnám v lázeňství by v dalších letech měly být lázeňské léčebné pobyty hrazené zdravotními pojišťovnami dostupnější více lidem. Lázeňským subjektům by pak změny měly po letech nejistoty přinést větší stabilitu,“ komentoval výsledky J. Dědek.

Zároveň dodal, že mimořádně dobrých výsledků dosáhl ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel, kterého služby využilo více než 6 500 hostů. Meziroční nárůst v pobytových dnech činil + 18 % a průměrná obsazenost dosáhla téměř 55 %. Hotel i loni potvrdil své výsadní postavení mezi wellness hotely, když získal již podruhé prestižní ocenění v soutěži Czech Hotel Awards – Hotel roku 2014 v kategorii Wellness & Spa ve Zlínském kraji. V závěru roku bylo potěšitelné, že vánoční a silvestrovské pobyty byly již v polovině listopadu téměř vyprodány.

„Zahraniční hosté přijížděli i nadále především z Rakouska, Slovenska, Izraele, Německa a Ruska. Izraelský trh byl výrazně poznamenán nestabilní politickou situací. Sankce a klesající cena ropy se zase nepříznivě odrazila na ruském trhu. Naopak jsme opět zaznamenali nebývalý zájem hostů ze Slovenska. Nárůst slovenské klientely začal již v roce 2013 a pokračoval během celého roku 2014. Celkem naše společnost poskytla služby dvěma tisícům Slováků, což je o necelou polovinu více než před rokem. Slovenská klientela je tak nejrychleji rostoucím trhem. Potvrzuje se správnost našeho záměru získat větší podíl na slovenském trhu. K dosaženým výsledkům přispěla i ocenění pobytů v soutěžích HIT sezóny nebo Velká cena cestovního ruchu,“ konstatoval J. Dědek.

V rámci skupiny Spa & Wellness Nature Resorts, Lázně Luhačovice prohloubili spolupráci s Léčebnými lázněmi Jáchymov v oblasti obchodní politiky, sblížili propagační materiály nebo se zúčastnili společně veletrhů a prezentací. Neustálou proměnou procházejí webové stránky Lázní Luhačovice, hosté si mohou pobyt objednat on-line a roste i početná skupina fanoušků na Facebooku. „I v roce 2015 bychom chtěli potvrzovat naše postavení Lá-zeňské jedničky v Luhačovicích, garancí využívání přírodního léčivého zdroje k léčebným účelům, rozsahem a kvalitou ubytovacích kapacit, atraktivní pobytovou nabídkou i exkluzivními výhodami naší slevové karty,“ uzavřel J. Dědek.

Lázně Luhačovice, a.s., jsou největší společností poskytující lázeňské a rekreační služby v Luhačovicích. Zároveň jsou nejnavštěvovanějšími moravskými a čtvrtými nejnavštěvovanějšími českými lázněmi. Vlastní a starají se o lázeňský areál s rozlohou 20 ha, včetně lázeňské kolonády a divadla. Akciová společnost má ve správě i 11 luhačovických minerálních pramenů, z nichž nejznámější jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka a pramen Dr. Šťastného. Do všech léčebných i wellness zařízení, včetně hotelu Alexandria, je přivedena přírodní léčivá voda, která je využívána na uhličité koupele, různé druhy inhalací, kloktání a pitné kúry. O klienty se stará sedmnáctičlenný tým zkušených lékařů. Výhodou pro hosty z řad pacientů je také 24 hodinová lékařská i sesterská služba, která je zajišťována jak v léčebnách pro dospělé, tak pro děti.

tz.

 

, ,
F