Home » ZPRÁVY » OSTATNÍ ZAJÍMAVOSTI » Zlínský kraj letos po páté ocenil příkladné pracovníky sociálních služeb

Zlínský kraj letos po páté ocenil příkladné pracovníky sociálních služeb

0

Pět žen a dva muži působící s vynikajícími výsledky v sociálních službách byli dnes politickou reprezentací Zlínského kraje a dalšími představiteli veřejného života slavnostně oceněni za příkladný vztah ke svému povolání, především za obětavý, láskyplný a vysoce profesionální přístup.

Zlínský kraj vyhlásil anketu „Pracovník roku v sociálních službách“ letos již po páté s cílem morálně podpořit profesi, která je fyzicky i psychicky velmi náročná a společensky potřebná. Záštitu nad akcí tradičně převzal hejtman Stanislav Mišák, který se však nemohl ceremoniálu ve zlínské Baťově vile osobně zúčastnit kvůli jednání hejtmanů s Vládou ČR.

Oceněným vyjádřila úctu a vděk radní pro oblast sociálních věcí Taťána Valentová Nersesjan, náměstek hejtmana Lubomír Nečas, radní Petr Navrátil, Ladislav Kryštof, František Čuba a další hosté, mezi nimiž nechyběla ani první místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková či předsedkyně Výboru pro územní plánování, zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova Zastupitelstva Zlínského kraje Milena Kovaříková. Přítomni byli samozřejmě také představitelé měst a obcí Zlínského kraje, kteří poslali své nominace, nebo vedoucí jednotlivých zařízení.

Oceněni letos byli: Miroslav Badin, provozář z Domova pro seniory v Buchlovice, Drahomíra Bodnárová, pracovnice přímé péče v Domově pro seniory Luhačovice, Milena Kolajová, pečovatelka Charity Zlín, Kateřina Ondrůšková z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Kunovicích – Cihlářské a Lenka Smažinková, instruktorka a terapeutka ze zařízení „Na Hrádku“ ve Fryštáku. Ti všichni si z dnešního slavnostního odpoledne odnesli kromě věcných dárků také symbolické šeky s finanční odměnou ve výši deseti tisíc korun.

Kromě „řádných“ byla udělena také dvě mimořádná ocenění, a sice za vynikající manažerskou práci podporující koncepční rozvoj sociálních služeb v regionu. Toto uznání se dostalo Ing. Miloslavu Běťákovi, prvnímu náměstkovi Diakonie Českobratrské církve evangelické – hospice Citadela ve Valašském Meziříčí, a Ing. Michaele Procházkové, ředitelce organizace Pečovatelská služba Kroměříž. Na tato mimořádná ocenění se nevztahoval finanční dar.

„Mám velkou radost, že letos slavíme již páté výročí této ankety. Myslím, že je to velmi potřebné, protože dnešní doba je hodně složitá: na jedné straně roste blahobyt, jenže na druhé straně zároveň také roste trápení a stres a mnozí lidé se stahují do sebe. Tím víc je třeba vážit si všech, kdo jsou ochotni být tady pro druhé,“ řekla ve svém úvodním proslovu radní Taťána Valentová Nersesjan.

Mezi oceněnými byli lidé, které jejich okolí navrhlo pro hluboce empatický přístup k uživatelům sociálních služeb, pro jejich schopnost vytvářet mezi uživateli pozitivní vztahy a přispívat k tomu, aby se jak fyzicky, tak psychicky i sociálně cítili co nejpříjemněji i navzdory svým zdravotním problémům či vyššímu věku.

 

Helena Mráčková
Foto: archiv Zlínského kraje

,
F