Home » ZPRÁVY » KORUNKA LUHAČOVICE » Daruj krev s KORUNKOU LUHAČOVICE podpořili hráči FC Slovácko

Daruj krev s KORUNKOU LUHAČOVICE podpořili hráči FC Slovácko

korunka_luhacovice

Do transfuzní stanice Uherskohradišťské nemocnice zavítali ve čtvrtek 4. září také noví dárci krve. Důvodem byla akce Daruj krev s KORUNKOU LUHAČOVICE a FC Slovácko. Přibylo i zápisů do registru dárců kostní dřeně.

Ředitelka sdružení KORUNKA LUHAČOVICE Veronika Záhorská přijela na místo s fotbalisty FC Slovácko a partnerem sdružení, hercem Aloisem Náhlovským. Fotbalisté se podobné akce na transfuzní stanici v Uherskohradišťské nemocnici účastnili vůbec poprvé. „V loňském roce jsme dárcům krve pouze přivezli ukázat náš pohár, teď jsme se rozhodli zapsat do registru dárců kostní dřeně a zapojit se aktivněji,“ uvedl mluvčí FC Slovácko František Uhříček a dodal, že fotbalisté nyní nemohli darovat krev kvůli zápasu, který je v nejbližší době čeká, ale mají to do budoucna v plánu.

1


Na akci nechyběla ani Zdenka Wasserbauerová, regionální pracovnice Nadace pro transplantace kostní dřeně, která přímo na místě vysvětlovala, proč je důležité se do registru dárců zapojit. „Při zápisu dáte na místě pouze 2 mililitry krve, vzorek, který se zařadí do registru. Časem se pak ukáže, jestli jste vhodný dárce. Vyhovuje každý 123.,“ konstatovala Zdenka Wassebauerová.
Na transfuzní stanici v UHN se dnes sešlo celkem 94 dárců a 21 zájemců o zápis do registru dárců kostní dřeně. Závěrem ještě ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Záhorská předala primářce hematologicko transfuzního oddělení UHN Martě Černé novou LED televizi, kterou zdravotníci umístí do odběrové místnosti. „Jsme rádi, že KORUNKA LUHAČOVICE takhle podpořila naše dárce a doufáme, že i díky podobným akcím jich bude stále přibývat,“ doplnila primářka Marta Černá.

0

tz. – Dana Lipovská
Foto: archív Uherskohradišťská nemocnice

 

 

 

, ,
F