Home » ZPRÁVY » OSTATNÍ ZAJÍMAVOSTI » Skrz Prsty otevřou ve Zlíně diskuzi o poruchách příjmu potravy

Skrz Prsty otevřou ve Zlíně diskuzi o poruchách příjmu potravy

14|15 BAŤŮV INSTITUT opět ožije kontroverzním festivalem Skrz Prsty, který se nebojí otevírat témata, jež jsou stále pro velkou část společnosti tabu. Letos se zaměřuje na Body image a návštěvníci se na něj mohou těšit již 27. března 2024.

Už 11. ročník osvětového festivalu pořádaného studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně nezklame ani letos – z programu přednášek, workshopů i doprovodných aktivit si vybere každý. Festival otevře své brány v 9 hodin ráno a dopolední blok věnuje výhradně studentům základních a středních škol. Vstup pro veřejnost bude možný od 14 hodin a připraven je i doprovodný večerní program.

„Budu mluvit o osobní zkušenosti s mentální anorexií. Ukážu, co za pocity a myšlenky se za tím skrývá a jaké je uzdravování z nemoci,“ říká Natálie Šobrová, která se prostřednictvím přednášky podělí s návštěvníky o svůj příběh. Dále vystoupí například nutriční terapeutka Anna Štorchová nebo bývalá profesionální baletka Barbora Slováčková, jež byla roky v prostředí, které na vzhled jejího těla kladlo velké nároky. Celý den bude také k dispozici psychoterapeut, s nímž mohou návštěvníci využít možnost konzultace zdarma, a večer bude zakončen workshopem jógy pod vedením zkušené lektorky Kateřiny Čajánkové. Programem bude provázet influencer Lukefry, který se stejně jako minulý rok ujme role moderátora. I letos se rozhodl festival podpořit ErosStar, tentokrát jako hlavní partner. Velmi děkujeme za podporu.

Festival Skrz Prsty již od roku 2014 vnáší osvětu do společnosti v otázkách citlivých či opomíjených témat a ani letos tomu nebude jinak. Vstup je vždy pro všechny návštěvníky zdarma. Více informací o festivalu najdete na webu či na Facebooku a Instagramu.

tz.
Tina Vaniová

, ,
F