Home » ZPRÁVY » KRIMI » Řídil pod vlivem drog a s padělaným řidičákem

Řídil pod vlivem drog a s padělaným řidičákem

Policisté z Luhačovic při dohledu na dopravu v lázeňském městě v neděli večer zastavili vozidlo značky Opel, které řídil sedmatřicetiletý muž cizí národnosti žijící v České republice.

Řidič policistům předložil doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla. Dechová zkouška u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog naopak pozitivní. Muž tvrdil, že žádné drogy neužil a podrobil se lékařskému vyšetření ke zjištění přítomnosti a množství drog v jeho organismu. Výsledek bude jasný až v následujících dnech.

Zkušení policisté při kontrole dokladů pojali podezření, že řidičský průkaz, který cizinec předložil, je padělaný. Přivolali proto na místo odborníky z řad cizinecké policie. Ti předběžným posouzením zjistili, že podezření z padělání dokladu bude s největší pravděpodobností důvodné. Cizince proto zadrželi a eskortovali do policejní cely. Dnes dopoledne po nutných úkonech trestního řízení a po provedení odborného zkoumání ke zjištění pravosti dokladu cizinci ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

tz.
por. Bc. Monika Kozumplíková

, ,
F