Home » ZPRÁVY » KRIMI » Krádež z vozidla zásilkové služby v obci Doubravy je objasněna

Krádež z vozidla zásilkové služby v obci Doubravy je objasněna

Zlínští kriminalisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku šestadvacetiletému cizinci, protože letos 18. dubna v obci Doubravy odcizil řidiči zásilkové společnosti brašnu s finanční hotovostí 69 tisíc korun, platební karty a doklady. Před krádeží propíchl nožem pneumatiku od vozidla zásilkové společnosti.

Muže zadrželi dopravní policisté z Prahy na dálnici D1 při jízdě ve směru do Prahy ve vozidle Opel Vectra, protože po tomto vozidle již od dubna pátrali zlínští kriminalisté. Po dalších konzultacích již pražští policisté věděli, že je řidič podezřelý z krádeže peněz na Zlínsku. Proto ho zadrželi a převezli na oddělení, kde si ho převzali zlínští kolegové z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří ho převezli k dalším úkonům do Zlína.

Muž se ke svému jednání přiznal s tím, že v dubnu pobýval asi týden v naší republice a potřeboval si obstarat peníze. Dostal nápad okrást řidiče zásilkové služby. Před krádeží mu v Ludkovicích při doručování balíčků poškodil nožem pneumatiku, aby musel řidič zastavit a defekt opravit. Poté ho sledoval tak dlouho, dokud nezastavil, což byla 8 km dlouhá trasa. Při opravování defektu nepozorovaně vnikl do kabiny řidiče a odcizil brašnu s penězi. S odcizenými platebními kartami se několikrát pokusil zaplatit a vybrat celkem 55 tisíc z různých bankomatů, ale neúspěšně.

Muži hrozí za jeho jednání správní vyhoštění z České republiky, trest odnětí svobody až na pět let, vyloučené není ani vazební stíhání.

tz.
por. Bc. Monika Kozumplíková

,
F