Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Luhačovice žádají Poslaneckou sněmovnu o spravedlivý systém úhrady poplatků za pobyt

Luhačovice žádají Poslaneckou sněmovnu o spravedlivý systém úhrady poplatků za pobyt

Vedení města Luhačovice poslalo dopis do Poslanecké sněmovny, kterým se snaží přispět ke spravedlivějším pravidlům pro lázeňské hosty. Žádá, aby poslanci podpořili návrh na změnu zákona o místních poplatcích, který už prošel prvním čtením. Poplatek z pobytu by pak hradili nejen ti, kteří do lázeňských míst přijedou na vlastní náklady, ale opět i ti, kterým pobyt v lázních plně hradí pojišťovna.

„Není rozdíl v tom, co a jak klienti ubytovaní v rozdílných typech zařízení ve městě využívají. Chodí do parků, na kolonádu, používají lavičky, navštěvují kulturní a sportovní zařízení, využívají naše komunikace i veřejná prostranství. Je diskriminační, aby poplatek z pobytu hradila jen jedna skupina hostů, např. mladé rodiny“ podotýká starosta Luhačovic Marian Ležák.

Každé lázeňské místo má podle něj několikanásobně vyšší výdaje na údržbu města a doplňkové služby než ostatní obce. Tento diskriminační zákon platný 2 roky má tím pádem na lázeňská města a jeho rozpočty zásadní dopad.  „Konkrétně Luhačovice kvůli tomu přicházejí každoročně o několik milionů korun, z toho důvodu musí čerpat finance na údržbu lázeňského území z jiných zdrojů. A to je špatně. Historicky přitom vždy platilo, že na rozvoj a udržitelnost přispívali všichni návštěvníci stejnou měrou“, vyzdvihl starosta.

 

Podzimní-Luhačovice-2021-6

tz.
Město Luhačovice

 

 

 

 

, , , , , ,
F