Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » V Luhačovicích přibylo dalších 37 stromů

V Luhačovicích přibylo dalších 37 stromů

 

V areálu Sportovního centra Radostovo se v sobotu 12. 11. 2022 sázely stromy. Akce se opět shledala s úspěchem. Areál zkrášlilo 11 dubů, 5 habrů, 10 třešní okrasných, 1 třešeň ovocná, 5 javorů a 5 hlohů. Akcí „Zasaď si svůj strom“ se Luhačovice připojily k celostátní výzvě Sázíme budoucnost již začátkem roku 2021. Jedná se tak již o 201 ks stromů, které byly nasazeny jak v Luhačovicích, tak i v místních částech Polichno, Kladná Žilín a Řetechov.

Noví majitelé si svoje stromy pojmenovali a nyní budou o ně pečovat. „Strom máme pojmenovaný po dětech – Kristian, Lucas a Matteo a chtěli bychom jim strom věnovat. Je to opravdu krásný nápad, jsme srdcaři z Luhačovic a tyto akce tady milujeme, včera jsme byli na lampionovém průvodě a dnes sázení stromů, určitě je to nádherná vzpomínka pro děti”, řekla paní Kanioková, která si s manželem a třemi dětmi strom na Radostově zasadila.

„Jsem velmi rád, že se sázení stromů stalo tradiční akcí, kdy po ohlášení termínu byly jednotlivé stromy ihned rezervovány. Jedná se o velmi pěknou kombinaci zájmu veřejnosti s podporou rozvoje zeleně ve městě. Už nyní hledáme další lokality, kde v následujícím roce doplníme další stromy”, řekl starosta Marian Ležák.

tz.
Město Luhačovice

, , , ,
F