Home » ZPRÁVY » KRIMI » Silně podnapilá řidička vezla v autě dvě děti

Silně podnapilá řidička vezla v autě dvě děti

Neuvěřitelný případ nezodpovědnosti řeší od včerejška policisté z Luhačovic. Silně podnapilá řidička vezla ve středu před polednem ve vozidle dvě nezletilé děti, s nimiž měla v úmyslu ujet cestu z Uherského Brodu do Zlína a zpět. S dětmi ve vozidle ujela téměř dvacet kilometrů, než jí policisté další jízdu zakázali.

Ženu z obce na Zlínsku zdálky upoutala hlasitá a nebezpečná jízda vozidla Opel, které kličkovalo vesnicí po silnici zprava doleva a neumožnilo tím dalším vozidlům předjetí. Řidička Opelu najednou zastavila přímo u domu této ženy, protože měla defekt. Na zadních sedadlech navíc seděly dvě děti. Aby nemusely pokračovat v jízdě se zjevně podnapilou řidičkou, vzala je žena k sobě do domu a zároveň zavolala na linku tísňového volání policie. S opravou defektu pomohl řidičce muž z obce a ta chtěla pokračovat v jízdě. V tom jí ale zabránila žena, která se postarala o děti. Vysvětlila jí, že přivolala policisty.

Policisté zjistili, že se v případě řidičky jedná o padesátiletou ženu z Uherského Brodu. Objasnila, že společně s dětmi z rodiny cestovala z místa svého bydliště do Zlína, ale po cestě musela kvůli defektu na vozidle zastavit. Chovala se zmateně, měla nekoordinované pohyby a mluvila nezřetelně. Na dotaz policistům odpověděla, že před jízdou nepila žádný alkoholický nápoj. Dechové zkoušky ale prokázaly pravý opak. Nadýchala při nich bezmála 2 promile alkoholu.

Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu jí zakázali. Pro děti si přijeli jejich rodiče. Řidičce hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok, případně zákaz řízení motorových vozidel.

 

pivo

 

tz.
por. Bc. Monika Kozumplíková

 

 

, , ,
F