Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Luhačovice zvou na Otevírání pramenů

Luhačovice zvou na Otevírání pramenů

Po dvou letech se budou v Luhačovicích opět otevírat prameny. Zahájení hlavní lázeňské sezóny se uskuteční v termínu 6. – 8. 5. 2022. Město Luhačovice připravilo velmi bohatý program. Velkým lákadlem je koncert Václava Marka a jeho Blue Star. Těšit se můžete i na další hvězdy. Vzhledem k tomu, že se očekává účast několika tisíc návštěvníků, letos město zajistilo kyvadlovou dopravu jak v sobotu, tak i v neděli.

„Třídenní slavnost při Otevírání pramenů patří k nejvýznamnějším akcím v našem lázeňském městě.  Každoročně se těšíme z toho, že máme možnost oslavit jedinečné a nenahraditelné přírodní bohatství zdejších lázní, přírodní a minerální prameny. Vrcholem oslav je nedělní slavnostní mše a následné svěcení pramenů. Tyto, společně s panem farářem, projdeme po tvz. Trase po pramenech a poděkujeme za ně a za všechny, kteří jejich léčivou moc využívají,“ sdělila vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu Jarmila Ďurďová.

Po celou dobu festivalu je připraven bohatý kulturní program pro místní i návštěvníky Luhačovic. A protože počet návštěvníků každoročně stoupá, město nechce nic podcenit a na akci se důkladně připravuje. Jednou z priorit je parkování, proto radnice vyhradila prostor pro záchytné parkoviště, a to na příjezdu od Uherského Brodu. Odtud bude zajištěna kyvadlová doprava mikrobusy, které návštěvníky převezou do centra města. Vše zajistí dobrovolní hasiči z Luhačovic, Kladné Žilín, Řetechova a Polichna. Kyvadlová doprava bude zajištěna v sobotu i v neděli v čase 9.00 – 18.00 hod., kdy se mikrobusy budou točit po půl hodině, nástupní a výstupní stanice pak bude před Městským turistickým a informačním centrem. Místní linková doprava ČSAD s jízdním řádem bude druhou variantou, jak se dopravit do centra města. Na dopravní situaci a pořádek ve městě dohlédnou strážníci Městské policie společně s posílenou hlídkou Policie ČR.

„Letošní akce bude obsahem kulturních vystoupení po dvou letech zase pojata ve velkém, všichni se opravdu moc těšíme. Chceme tuto akci opět podpořit zavedením kyvadlové dopravy, a to jak v sobotu, tak i v neděli. A za to bych velmi poděkoval všem dobrovolným hasičům, kteří nám s tímto hodně pomáhají,“ dodal starosta města Luhačovice Marian Ležák.

Program se uskuteční za každého počasí. V případě vytrvalého deště bude přesunut do Společenského domu, Lázeňského divadla a Městského domu kultury Elektra (sál Rondo). Nedělní svěcení pramenů proběhne v Hale Vincentka a v Lázeňském divadle.

otevirani-pramenu-luhacovice-2022 (1)

tz.

 

, , , , , ,
F