Úvodní strana » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Tady pramení prohlídky

Tady pramení prohlídky

Hotel Vega Zima

 

„Pojďte s námi na prohlídku, bude se na co dívat,“ zvou v Luhačovicích.

V Luhačovicích v rámci Mezinárodního dne průvodců cestovního ruchu, který vychází na 21.února 2022, připravili pro občany a návštěvníky tohoto turisticky vyhledávaného místa pestrý program. Ten si mohou všichni užít během celého únorového týdne, a to od od 20. do 25. února.

Pracovníci luhačovické radnice a Městského turistického a informačního centra tak zvou všechny zájemce na komentované, tematicky zaměřené prohlídky Luhačovic. Akci pořádají ve spolupráci s dalšími podnikatelskými subjekty a spolky, kteří sami komentovanou prohlídku zrealizují. Jedná se o CA Luhanka společnosti Lázně, a.s., spolek Luhovaný Vincent z.s., a Muzeum Luhačovického Zálesí. Páteční prohlídka bude pak pod taktovkou zkušené kurátorky sbírky architektury Krajské galerie ve Zlíně, a místní rodačky paní Laďky Horňákové.

„Na své si přijdou milovníci architektury, historie i slavných osobností představíme vám „Zvukovou mapu Luhačovic“, majitelé hotelu Radun vás osobně provedou tímto funkcionalistickým skvostem. Prohlídka pod názvem „Tady pramení Luhačovice“ představí naše město nejen jako lázně, ale jako moderní místo pro život a turistický cíl vhodný pro všechny věkové a zájmové kategorie,“ uvedla za město Luhačovice Jarmila Ďurďová, projektová manažerka cestovního ruchu.

A na co se mohou zájemci a návštěvníci programu těšit?

Program plánovaných prohlídek je opravdu zajímavý a pestrý. Osloví zejména obdivovatele nezaměnitelné a osobité luhačovické architektury.

Program plánovaných prohlídek:
20. 2. 2022 Zvuková mapa Luhačovic (Luhovaný Vincent z.s.)
21. 2. 2022 Tady pramení architektura (Muzeum Luhačovice,)
22. 2. 2022 Odkaz Dušana Jurkoviče (CA Luhanka, Lázně a.s.)
23. 2. 2022 Tady pramení Luhačovice (Městské informační centrum)
24. 2. 2022 Butique hotel Radun (prohlídka s majiteli hotelu)
25. 2. 2022 Funkcionalismus v Luhačovicích (L. Horňáková, kurátorka sbírky architektury).

 

TP_prohlidky

 

tz.

 

 

 

Komentáře

komentářů

, , , , , ,
F