Úvodní strana » ZPRÁVY » CHARITA LUHAČOVICE » Lidé na Luhačovicku přispěli letos do pokladniček Tříkrálové sbírky rekordní částku půl milionu

Lidé na Luhačovicku přispěli letos do pokladniček Tříkrálové sbírky rekordní částku půl milionu

Hotel Vega Zima

 

Poslední rozpečetění statických pokladniček v Luhačovicích přineslo překvapení. Charita nakonec vykoledovala přes půl milionu. V letošním roce koledníci vyrazili opět do terénu, kde se setkali s velmi milým přijetím ze strany dárců. Mnozí z nich je očekávali a měli přichystáno i nějakou dobrotu navíc.

Na Luhačovicku se konal již 22. ročník této sbírky. „Tříkrálová sbírka má za cíl zajistit pomoc a podporu slabým. Její prioritou je ale přinést lidem zvěst, že Bůh na člověka nezapomněl, dát jim světlo a naději. Osobní kontakt je proto důležitý, nestačí zůstat v online prostoru,“ řekl ke sbírce biskup Mons. Josef Nuzík.

Fyzicky se koledovalo v sobotu 8. ledna 2022 v Luhačovicích a dalších 10 obcích a místních částech. Nejdříve se skupinky tří králů sešly na mši svaté, kde jim P. Jan Ston a P. Jan Svozílek udělili požehnání pro jejich službu. Statické pokladničky pak byly k dispozici v Luhačovicích až do 16. ledna 2022.

Poslední rozpečetění statických pokladniček pak překvapilo, výtěžek o pár tisíc překročil půl milionovou hranici. Charita Luhačovice se snaží dlouhodobě důvěru dárců nezklamat. Poskytujeme sociální služby především v regionu Luhačovicka, spolupracujeme se starosty, ostatními sociálními službami a hledáme cesty, jak pomáhat každému, kdo se z nějakého důvodu ocitne ve složité životní situaci. Výtěžek roku 2022 podpoří terénní pečovatelskou službu, která zajišťuje péči v celém regionu Luhačovicka a ambulantní službu Denního stacionáře, která nabízí zázemí seniorům a lidem se zdravotním postižením.

Do koledování se zapojilo celkem 52 skupin koledníků, někde i s více než třemi králi. Nejmladší kolednici Terezce byli čtyři roky a v Domově pro seniory, kde si letos koledovali sami, byl nejstarším králem pětaosmdesátiletý pan Oldřich. Pro pomoc druhým tak vykoledovali všichni neuvěřitelných 501.657,- Kč. Naše velké poděkování zasíláme malým i velkým třem králům a vedoucím skupinek.

Děkujeme všem pracovníkům města a obecních úřadů v jednotlivých obcích, duchovním správcům všech farností, místním asistentům Tříkrálové sbírky, kteří na sebe vzali odpovědnost za hladký průběh Tříkrálové sbírky ve své obci, již zmiňovaným vedoucím skupinek koledníků a samotným koledníkům, provozovnám, kde byli umístěny pokladničky a v neposlední řadě také všem dobrým lidem, kteří tříkrálovým koledníkům přispěli a podpořili tak charitu v její snaze pomáhat potřebným.

 

třik22

 

tz.
Foto: Charita Luhačovice

 

 

 

 

Komentáře

komentářů

, , , , , , , , , , ,
F