Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » V místních částech Luhačovic slouží dvě nová dětská hřiště

V místních částech Luhačovic slouží dvě nová dětská hřiště

Na přelomu května a června začala veřejnosti sloužit dvě nová dětská hřiště, která vybudovalo město Luhačovice v místních částech Polichno a Kladná Žilín. Celkově na ně samospráva vynaložila více než čtvrt milionu Kč.  „O rozšiřování hřišť a zázemí pro rodiny s dětmi se snažíme trvale. Občané si to žádají a není nic lepšího, než vidět pak radost dětí na nových herních sestavách. Chválím zde i osadní výbory za aktivitu a spolupráci,“ poznamenal starosta Marian Ležák.

V Polichně hřiště rozšířilo vybavenost komunitního centra u bývalé školy, v Kladné Žilín se stalo nové zázemí pro děti součástí areálu zdejšího výletiště. Hřiště mají stejné parametry. „V obou případech jde o multifunkční herní sestavu s prvky vhodnými především pro děti ve věku 7-14 let, ale i pro mladší děti s doprovodem. Sestava obsahuje houpačky, žebřiny, šplhací síť, hrazdu, šplhací tyč, šplhací plošinu, lezeckou stěnu, věž a skluzavku,“ nastínila Magdalena Blahová, vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Luhačovice. Každé z hřišť stálo 130 000 Kč z rozpočtu města, které byly vynaloženy na návrh, pořízení a instalaci herní sestavy. Realizátorem byl Ateliér 2P. Další náklady šly za příspěvkovou organizací Technické služby Luhačovice, která připravila prostor pro umístění atrakcí a navezla sem v potřebné vrstvě drobný štěrk („kačírek“), který se používá jako bezpečný povrch pro dopadové plochy u podobných herních sestav.

Hned po otevření se setkala obě hřiště s velkým zájmem. První bylo otevřeno to v Polichně, které si děti užívají už od konce května. „Jsem ráda, že tu nové hřiště máme. Chodím sem skoro každý den,“ ocenila už v prvních dnech například malá Polichňačka Anička Chaloupková, jinak prvňačka navštěvující ZŠ Luhačovice. Zázemí pro děti vítají samozřejmě i rodiče, a to nejen ti od malé Aničky. Například taky Žaneta Kočíková, maminka pětiletého Hynka, který si na nových atrakcích rovněž spokojeně zaskotačil.  „Je to krásné, hřiště se nám líbí, aspoň mají děti nějaké vyžití,“ sdělila nadšeně paní Kočíková. Že mají místní děti novou sestavu atrakcí, těší velmi i předsedu místního osadního výboru Tomáše Smejkala. „Když je pěkně, vidíte tu na hřišti běžně dvacet dětí. Ještě tu byly pásky před úplným dokončením a některé už tam zkoušely lozit, jak se těšily,“ poznamenal Smejkal.

V Kladné Žilín se dokončovací práce trochu protáhly, protože je tu více zbrzdilo deštivé počasí. I tak se ale podařilo hřiště připravit na první červnový víkend, kdy se v sobotu 5. 6. na místním výletišti konal dětský den spojený s kácením máje. „Že nám město Luhačovice nové hřiště pořídilo, jsme velmi rádi, konečně máme pěknou atrakci pro děti,“ poznamenal předseda osadního výboru Kladná Žilín Martin Mališka. Mezi spokojené kluky a holky, kteří se s radostí vydováděli na nové zábavní sestavě, patřil i Jakub Sviták. „To hřiště je fakt fajn, boží, hlavně ty houpačky a ta pavučina, prostě, jak je to udělané,“ pochvaloval si spokojeně klučina. Své ratolesti na dětský den a nové hřiště doprovodila mimo jiné také Eva Khainová a i její radost z nových atrakcí byla veliká. „To je určitě super, v celé dědině nic takového nebylo, je to bezva. Jsme ze Zlína, ale jezdíme sem k babičce, tak je tu aspoň s dětmi kam jít,“ prozradila Khainová.

Uvažovalo se samozřejmě i o postavení nových herních prvků pro děti taky ve třetí z místních částí Luhačovic – na Řetechově. Prostředky, které město jednotlivým místním částem přiděluje každoročně na menší rozvojové projekty, doporučil zdejší osadní výbor ale letos vynaložit jinak. Konkrétně převážně na projektovou dokumentaci k zamýšlené stavbě, která má dále rozšířit zázemí tamního společenského areálu u fotbalového hřiště. Jedním z důvodů bylo jistě i to, že v areálu zachovalou sestavu atrakcí pro děti mají.

 

Polichno hř

 

tz.
Foto: Město Luhačovice

 

 

, , , ,
F