Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Strážníci Městské policie Luhačovice kontrolovali dětská hřiště a pískoviště i pomocí detektoru

Strážníci Městské policie Luhačovice kontrolovali dětská hřiště a pískoviště i pomocí detektoru

 

Strážníci Městské policie Luhačovice 1. června na Mezinárodní den dětí a poté 4. června kontrolovali preventivně dětská hřiště a pískoviště. Tentokrát si však v rámci zvýšení bezpečnosti na dětských hřištích poprvé vzali na pomoc detektor kovu.

Detektor umožnuje strážníkům odhalit veškerý kovový odpad, čímž zefektivní prevenci zdraví dětí i dospělých při pobytu na hracích plochách. Hlídka prošla všechny veřejné pískoviště, okolí laviček a herních prvků jak ve městě, tak v místních částech. Během kontroly preventivní činnost ihned přihlížející rodiče a děti zaujala, reakce byly velmi pozitivní. Nejmenším bylo na místě vysvětleno, proč se pískoviště kontrolují a následně jim bylo vyhledávání kovu předvedeno. Byly nalezeny drobné kovové součástky z hraček, sponky a jiný drobný kovový materiál. Dobrou zprávou jistě je, že nebyly nalezeny žádné nebezpečné předměty. Souběžně s kontrolou pískovišť proběhla i vizuální kontrola okolí hřišť spolu s kontrolou technického stavu jednotlivých herních prvků. Díky pečlivé práci strážníků jsou dětská hřiště a pískoviště pro nejmenší návštěvníky na letní sezonu bezpečně připravena.

 

kontrola hřištěluh

tz:
MP Luhačovice / M. Zámečník

 

, , ,
F