Home » ZPRÁVY » KRIMI » Cizinci řídili opilí a bez řidičského průkazu

Cizinci řídili opilí a bez řidičského průkazu

V neděli 2. 8. 2020 po dvacáté hodině jsme na lince tísňového volání policie přijali oznámení o řidiči dodávky, který je zřejmě opilý, jelikož jede po silnici od Biskupic do Luhačovic a kličkuje od krajnice ke krajnici.

Policisté z Luhačovic řidiče podle přesného popisu vozidla zastavili v Luhačovicích a zjistili, že oznámení bylo pravdivé. Jeho spolujezdec vykazoval stejné známky opilosti. Ani jeden z mužů u sebe neměl doklad totožnosti ani řidičský průkaz. Policisté proto přivolali kolegy z cizinecké policie ke zjištění bližších okolností.

Z výslechů vyšlo najevo, že oba cizinci vyjeli po notné konzumaci alkoholu půjčeným firemním vozidlem z Uherského Brodu do Luhačovic. Nejprve řídil pětatřicetiletý muž. S jeho jízdou ale nebyl spokojený o devět let mladší spolujezdec, proto ho za volantem vozidla na čerpací stanici v Luhačovicích vystřídal. Ani jeden z nich není držitelem řidičského průkazu. Muž, který řídil jako první, nadýchal 2,7 promile alkoholu. Druhý řidič, kterého policisté zastavili, nadýchal 2,5 promile.

Ze zjištění policistů vyplynulo, že oba muži na našem území pobývají neoprávněně, navíc svým jednáním závažným způsobem narušili veřejný pořádek. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Navíc zahájili úkony správního řízení o správním vyhoštění.

Oba cizinci skončili v policejní cele a odtud putovali v úterý odpoledne rovnou k soudu. Soudce potrestal oba muže zákazem řízení motorových vozidel na dva roky. Policisté z cizinecké policie ve středu cizince vyhostili na dobu tří let z celého Schengenského prostoru.

 

IMG_2780

tz.
por. Bc. Monika Kozumplíková

 

, ,
F