Home » ZPRÁVY » KRIMI » Bezpečné prázdniny

Bezpečné prázdniny

V pátek 26. 6.  odstartovala v našem kraji dopravně bezpečnostní akce, která je první z mnoha další akcí, jež budou probíhat v období letních prázdnin a budou zaměřené na dodržování předpisů a bezpečnost v silničním provozu.

Policisté na vybraných stanovištích a úsecích ode dneška kontrolují mimo jiné dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy či technický stav motorových vozidel. Policejní hlídky se samozřejmě zaměří i na řízení pod vlivem alkoholu a drog, pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech. Kontroly se nebudou týkat jen řidičů motorových vozidel, ale také cyklistů a chodců. Cílem akcí je usměrnit nebezpečné řidiče a snížit tak nehodovost na našich silnicích.

Do terénu dnes vyrazili i policejní preventisté, kteří se zaměřili především na okolí základních škol s cílem oslovit děti a upozornit je na rizika v dopravě spojená s nadcházejícími prázdninami. Žáci dostali od policistů preventivní rady a reflexní prvky.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

tz.
Foto: PČR
mjr. Mgr. Lenka Javorková

 

, , ,
F