Home » ZPRÁVY » KRIMI » Policisté chytili dva recidivisty hned po vloupání

Policisté chytili dva recidivisty hned po vloupání

Sedmnáctkrát a devatenáctkrát trestaného recidivistu zadrželi v tomto týdnu ihned po vloupání do vozidla policisté z Luhačovic. Společnými silami se vloupali během dvou dnů do dvou zaparkovaných vozidel a odcizili odsud peníze a doklady. Oba byli za trestný čin krádež v minulosti potrestaní. Nyní jim za trestné činy krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Do osobního vozidla značky Renault zaparkovaného u Mateřské školy v Luhačovicích se muži vloupali v pondělí kolem šestnácté hodiny. Odcizili odsud peněženku s doklady, stravenkami, drobnými mincemi a platební kartou. Hodnota lupu je zřejmě neuspokojila, proto se na stejné místo vydali následující den, tentokrát hned zrána, znovu. Pro jistotu si vybrali větší motorové vozidlo, Hyundai Tucson. Po rozbití okna z něj odcizili značkovou kabelku, která ležela pod sedadlem. Uvnitř našli peněženku s finanční hotovostí 3500 korun, dvě platební karty, doklady a další drobnosti. Škoda, kterou způsobili poškozením okna a odcizením věcí, se v tomto případě vyšplhala na více než jedenáct tisíc korun.

Jejich jednání neuniklo všímavým kolemjdoucím a oznámili na linku tísňového volání policie vloupání do vozidla, směr útěku a popis pachatelů. Policisté, kteří zrovna projížděli Luhačovicemi, se vydali po stopě zlodějů. A měli štěstí. Společně s prvosledovou hlídkou policistů z Uherského Brodu záhy narazili na povedenou trojici, dva muže a jednu ženu, kteří odpovídali popisu. Oba muži se ke krádeži přiznali, žena s ní neměla nic společného. Policisté muže zadrželi a převezli do policejní cely. Dechová zkouška u nich byla pozitivní. Po deváté hodině ráno nadýchal jeden z nich 2,4 a druhý dokonce 3,5 promile alkoholu.

Většinu odcizených věcí policisté u recidivistů našli a vrátili jejich majitelkám. Pár dní nato sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání tří trestných činů oběma šestačtyřicetiletým mužům.

IMG_2781

tz.
por. Bc. Monika Kozumplíková

 

 

, ,
F