Úvodní strana » ZPRÁVY » HZS » Noční požár zaměstnal tři jednotky hasičů

Noční požár zaměstnal tři jednotky hasičů

Hotel Vega Zima

 

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 v 1:05 hodin převzali hasiči informaci o požáru rodinného domu v obci Hřivínův Újezd na Zlínsku. K události byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Luhačovice a jednotky dobrovolných hasičů z obcí Velký Ořechov a Hřivínův Újezd. Do několika minut tak k události vyrazily hned tři cisternové vozy.

Po příjezdu a provedení průzkumu byl velitelem zásahu potvrzen požár v prostorách kotelny na tuhá paliva v suterénu rodinného domku. Všechny osoby se nacházely mimo objekt a k žádnému zranění tak nedošlo. Okamžitě byly nasazeny dva útočné proudy a do necelé půlhodiny dostali hasiči požár pod kontrolu. S ohledem na silné zakouření zasažených prostor probíhaly hasební práce v dýchací technice.

Jakmile byl požár lokalizován, byla na pokyn velitele zásahu nasazena přetlaková ventilace k odvětrání nebezpečných zplodin hoření. Zasažený materiál byl vynášen ven mimo objekt, kde byl dohašován. Po kontrole prostor termokamerou a vyloučení dalších ohnisek požáru byla ve 2:07 hodin ohlášena celková likvidace. Na místě byli na dohlídku ponecháni místní hasiči a ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny.

K události byl povolán také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku události i výši způsobených škod.

21.11.2019

tz.
Foto: HZS Zlínského kraje
kpt. Ing. Pavel Řezníček

 

 

Komentáře

komentářů

,
F