Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » V Luhačovicích bude mít veřejnost k dispozici bezplatné wifi pointy

V Luhačovicích bude mít veřejnost k dispozici bezplatné wifi pointy

Veřejnost bude mít nově možnost využít v lázeňském městě bezplatně na několika veřejných prostranstvích bezdrátové připojení k internetu.

„Chceme návštěvníkům i občanům poskytovat stále více možností vyžití, ale také lepší zázemí. K tomu v dnešní době bezesporu patří i možnost připojit se k internetu pomocí wifi.
Domluvili jsme se proto se společností, která pro nás zajišťuje internetové připojení všech městských organizací optickým kabelem, aby byly v ulicích zřízeny i bezplatné wifi pointy pro veřejnost,“ informoval starosta Luhačovic Marian Ležák.

Služba byla již spuštěna a bude postupně doplněno i značení.
„Wifi pointy budou označeny v nejbližších dnech přímo na veřejných prostranstvích, Technické služby zde nastříkají na chodník označení daného bodu, v jehož okolí se půjde zdarma připojit. Jsou to nejdůležitější místa, jako nádraží i s okolím, parkoviště za nákupním střediskem (Alfamarket), prostranství u pošty i radnice a nábřeží u sídla Městské policie,“ nastínil starosta.

„K poskytnutí služby využijeme naše stávající vysílače, které máme už zřízeny také pro komerční využití,“ doplnil za společnost, která vše technicky zajistí, spolumajitel firmy Orthodox networks, s.r.o. Radim Suchánek. „Věřím, že službu obyvatelé i turisté velmi ocení. Pokud se tento předpoklad potvrdí, budeme uvažovat i o rozšíření o další body na území města,“ dodal závěrem starosta Ležák. V daných bodech si tak lidé budou moci do svého chytrého telefonu například také snadno stáhnout nový unikátní zážitkový audioprůvodce Zvuková mapa Luhačovic.

 

WIFI - Plánek

tz.
Město Luhačovice

 

 

, , ,
F