Home » ZPRÁVY » KRIMI » Policisty čeká náročný víkend, Trnkobraní a Barum Czech Rally Zlín 2019

Policisty čeká náročný víkend, Trnkobraní a Barum Czech Rally Zlín 2019

Následující víkend bude nejen pro zlínské policisty ve znamení konání dvou akcí, na které se s dlouhým předstihem připravují. Jedná se o dvě tradiční akce: Vizovické Trnkobraní a Barum Czech Rally Zlín 2019. Obou akcí se zúčastní přiměřený počet policistů v rámci zajištění bezpečnosti ve městech i zabezpečení plynulosti silničního provozu.

Desítky policistů z obvodních oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a policisté z oddělení služební hipologie budou v pohotovosti od pátečních ranních hodin až do neděle večer kvůli několika tisícům návštěvníků festivalu ve Vizovicích. Ve zvýšené míře budou dohlížet na pořádek v ulicích města, procházet stanovými městečky, kontrolovat dodržování pravidel silničního provozu a absenci alkoholu a drog u řidičů za volanty automobilů. Spolupracovat s policisty budou stejně jako při festivalu Masters of Rock studenti Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Holešově.

Apelujeme nejen na řidiče na vozovkách, ale také na řidiče, kteří jezdí ve svých dopravních prostředcích po loukách ve stanových městečkách, aby se vyhnuli požití alkoholu a drog před jízdou. V opačném případě se nevyhnou zákonnému vyřešení přestupku či trestného činu.

Upozorňujeme návštěvníky festivalu, aby byli obezřetní a převzali zodpovědnost nad svými osobními věcmi, cennostmi a penězi. Berte si proto svoje osobní a cenné věci s sebou a neztrácejte je z dohledu. Každoročně se zabýváme krádežemi jak ze stanů, tak ze zaparkovaných automobilů, v nichž návštěvníci často nechávají viditelně na sedadlech elektroniku, kabelky či batohy.

Buďte při svých víkendových cestách opatrní, ohleduplní a trpěliví, držte se pokynů policistů a pořadatelů a k parkování využívejte zásadně jenom místa k parkování určená, kterých bude ve Vizovicích dostatek.

Všímejte si chodců, jež se budou ve vysoké míře pohybovat po všech komunikacích ve Vizovicích, a přizpůsobte jim svou rychlost.

Pokud si nebudete jistí svou střízlivostí, můžete bez obav navštívit Obvodní oddělení Policie České republiky ve Vizovicích a dechovou zkouškou zjistit, zda můžete bez obav usednout za volant svého vozu.

 

tz.
por. Bc. Monika Kozumplíková

 

, , ,
F