Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Deváťáci se opět loučili skvělou akademií

Deváťáci se opět loučili skvělou akademií

Konec školního roku není v Luhačovicích spojen pouze s rozdáváním vysvědčení v poslední den školy. Závěrečný týden před prázdninami je tu již po léta spjat také s mimořádně úspěšnou akcí – tradiční akademií devátých tříd ZŠ Luhačovice. Program plný nejrůznějších scének, které vymýšlejí samy třídní kolektivy posledních ročníků, přináší nezapomenutelný zážitek a krásné rozloučení s jejich léty prožitými na „luhačovické základce“. Letos se deváťáci loučili ve středu 26. června – jako vždy v kulturním domě Elektra.

Hlavní sál Rondo byl v uvedený den do posledního místečka zaplněn hned dvakrát. Dopoledne zhlédli program jako vždy mladší spolužáci, odpoledne pak rodiče a další příbuzní a známí. Show se letos deváťákům opravdu vydařila, ostatně jako každým rokem. K vidění bylo zajímavé představení v záři infralamp, humorné scénky ze školního prostředí, taneční a hudební vystoupení, ale také třeba zajímavá verze pohádky o Sněhurce, a dokonce i „akvabely“ nebo historický šerm. Připomenuta byla žertovným způsobem také evakuace školy před pár lety, kdy se z domnělé bomby v tašce vyklubal dárek pro školu v podobě korálků a dalších věcí využitelných ve výtvarné výchově. Předveden byl i rozhovor se známým fotbalistou, a snad jako při žádném ročníku akademie, si někteří z chlapců 9. tříd neodpustili legrační převleky za děvčata. Vtipkovalo se například i o tom, jak by to vypadalo s paní učitelkou u terapeuta, nebo kdyby si učitelé při cestě o velké přestávce na chodbu z bezpečného úkrytu v kabinetě raději nasadili helmy. Nechyběla ani poměrně poučná scénka připomínající fakt, že přemíra hraní počítačových her se může dětem vymknout z rukou a odrazit se v dost ošklivých snech. Jednotlivá vystoupení na odpolední akademii přišli podpořit jako hosté i starosta města Marian Ležák a místostarosta Jiří Šůstek. Pan starosta, který zde byl zároveň i jako rodič jedné z deváťaček, během programu předal knižní ceny nejlepším žákům jednotlivých 9. tříd. Nechybělo poděkování dětí učitelkám ani projev ředitele školy. Akci jako vždy uzavřelo společné vystoupení všech deváťáků na podiu, kdy tančili a zpívali na písně Michala Davida i různé světové hity. Z letošní akademie byli nadšeni nejen všichni přítomní, ale krásný program potěšil i starostu města.

„Jsem hrdý na to, že program akademie se opět velmi vydařil a jsem rád, že tato jedinečná akce se v našem městě s takovým úspěchem koná již mnoho let. Myslím, že je v kraji ojedinělou a Luhačovice tedy mají být na co hrdé. Do přípravy se zapojují děti opravdu s chutí, scénky jsou nápadité a mají skvělou úroveň. Řada žáků a žákyň zde prokazuje, že jsou opravdu nejen velmi šikovní, ale také kreativní a nadaní. Tato akce tak už dávno přesáhla svou kvalitou rámec běžných školních besídek a je jednou z těch, které dosvědčují, že jsme nejen krásným lázeňským městem, ale také centrem kultury,“ poznamenal starosta Marian Ležák.

DSC_0277

tz.
Foto: Město Luhačovice

 

, ,
F