Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » Rekonstrukci křižovatky bude provázet i výměna zeleně a vznik nových zastávek autobusu

Rekonstrukci křižovatky bude provázet i výměna zeleně a vznik nových zastávek autobusu

Také vznik nových autobusových zastávek v obou směrech, úprava veřejného osvětlení nebo úprava zeleně v lokalitě budou provázet rekonstrukci spletité křižovatky ulic Družstevní, Hrazanské, V Drahách a Ludkovické. Rekonstrukcí se dopravně problematické místo s nejasnou předností v jízdě přebuduje do tří navzájem odsunutých křižovatek. Aby se ale lokalita mohla stát pro řidiče i chodce bezpečnější, musí se ovšem nutně přikročit také k úpravě zeleně. „Několik stromů bude muset nové bezpečné úpravě stávající křižovatky ustoupit. Bez jejich vykácení by se projekt bohužel nemohl realizovat. Význam zeleně si ale uvědomujeme, proto bude přebudování lokality provázet samozřejmě ve finální fázi i nová výsadba dřevin, která vykácené stromy nahradí. Vznikne zde i úhledný parčík s příjemným posezením,“ nastínil místostarosta Jiří Šůstek, který má v kompetencích investiční akce města.

Vedení města si je vědomo toho, že stromy a další zeleň jsou pro jeho obyvatele i návštěvníky z řady důvodů důležité, a tak se snaží přistupovat ke každému kácení s velkou rozvahou, jak potvrdil i starosta Luhačovic Marian Ležák.

„Víme, jak jsou stromy důležité, protože přispívají k čistému ovzduší, omezují prašnost a hluk v ulicích, dotvářejí příjemnou atmosféru a v neposlední řadě poskytují v horkých měsících stín a místo pro odpočinek. V následujících letech se chceme věnovat obnově okrajových částí města, což s sebou přináší i některé nutné průvodní změny. Vnímáme nezbytnost zeleně, a proto je cílem odstraněné dřeviny vždy adekvátně nahradit výsadbou novou. Vím ale také, že se už občané těší na obnovu této části města, a věřím, že budou mít pro úpravy nutné k  proměně zmíněné lokality pochopení. S ohledem na zvýšení úrovně veřejné vybavenosti dojde teď k úpravě prostranství, které bude bezpečnější a nově obyvatelům poskytne zázemí autobusových zastávek,“ poznamenal starosta Ležák.

S rekonstrukcí  křižovatky se má začít už během jara a hotová má být ještě letos. Jde o největší letošní investici města v hodnotě 6,7 milionů Kč.

IMG_20190319_075345

 

tz.
Město Luhačovice

 

 

,
F