Home » ZPRÁVY » KRIMI » Opilcovu jízdu ukončili až policisté z Luhačovic

Opilcovu jízdu ukončili až policisté z Luhačovic

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 po deváté hodině večer chtěli policisté z Luhačovic zastavit poblíž křižovatky silnic vedoucích směrem na Polichno, Luhačovice a Biskupice řidiče osobního vozidla Ford Focus, který jel od obce Polichno směrem na Luhačovice. Svou nekoordinovanou jízdou, při níž kličkoval po silnici a vjížděl do protisměru, ohrožoval další řidiče i chodce. Řidič však na výzvu policisty nereagoval a pokračoval v divoké jízdě dál. Policisté začali řidiče pronásledovat. Po několika stovkách metrů za použití výstražných světel i majáků řidiče zastavili. Ve svém předpokladu se nemýlili. Dechová zkouška u osmadvacetiletého muže z obce poblíž Uherského Brodu ukázala hodnotu 2,85 promile alkoholu.

Muž přiznal, že před jízdou vypil pět piv a dva panáky tvrdého alkoholu. Poté, alkoholem značně posilněn, usedl v Uherském Brodě do vozidla a chtěl odjet do Luhačovic. Tam už nedorazil. Jen díky velkému štěstí nezpůsobil po cestě trvající asi patnáct kilometrů dopravní nehodu.

Policisté muži na místě odebrali řidičský průkaz. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Navíc mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta za to, že s vozidlem nezastavil na pokyn policisty ve stejnokroji.

0

por. Bc. Monika Kozumplíková

 

, ,
F