Home » ZPRÁVY » KRIMI » Vzal mu nové kolo a poškodil ho

Vzal mu nové kolo a poškodil ho

Komisařka kriminální policie sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu vydírání pětadvacetiletému recidivistovi z obce u Luhačovic. V opilosti vzal jedenáctiletému klukovi kolo, které svou jízdou poškodil. V případě prokázání viny a odsouzení mu tentokrát hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

V polovině dubna se tři kluci projížděli na koloběžkách a kole na hřišti v Luhačovicích. Přišel k nim podnapilý mladý muž a chtěl po jednom z nich, aby mu půjčil kolo. Když to chlapec odmítl, začal mu vyhrožovat, že ho zmlátí a nakonec ho chytil nejprve za řídítka, poté za ruku a držel ho tak dlouho, dokud z kola neslezl. Na kole jezdil opilec tak dlouho, dokud ho to bavilo, dvakrát z něj spadl při jízdě po rampě a po několika minutách kolo chlapci vrátil. Ten si všiml, že mu na kole uchází duše, proto zavolal otci, který přijel, vyhledal opilce a celou událost oznámil policistům. Jízdní kolo bylo téměř nové, zakoupené před dvěma měsíci za necelých třináct tisíc korun a škoda, která vznikla jeho poškozením, činí téměř sedm tisíc korun.

Mladý muž přiznal, že jezdil na hřišti na cizím kole, ale bližší okolnosti si nepamatoval. Dechová zkouška, kterou u něj provedli policisté z Luhačovic záhy po incidentu, ukázala totiž 3,4 promile alkoholu. Muž má v rejstříku trestů již pět záznamů.

IMG_2780

tz.
nprap. Monika Kozumplíková

 

F