Úvodní strana » ZPRÁVY » KRIMI » Za štěně zaplatila zálohu a přišla o téměř čtrnáct tisíc korun

Za štěně zaplatila zálohu a přišla o téměř čtrnáct tisíc korun

Jarní Vega

 

Policisté ze Zlína se od středy 14. 3. 2018 zabývají oznámením šestačtyřicetileté ženy z obce poblíž Luhačovic, která zatoužila po štěněti, zaplatila za něj zálohu a přišla o téměř čtrnáct tisíc korun.

Žena našla o Vánocích na sociální síti inzerát o prodeji štěňat německé rasy. Štěňata nabízela k prodeji chovatelka ze zahraničí. Zájemkyně inzerentku oslovila a ptala se na cenu. Cena byla stanovena na 1200 USD s tím, že majitelka psů požaduje zaplatit předem zálohu ve výši 600 USD. Domluvily se na platbě prostřednictvím společnosti zajišťující rychlé převody peněz do zahraničí, kam také kupující zaslala dohodnutou částku ve výši 600 USD.

K předání pejska a doplatku 600 USD mělo dojít osobně, v zahraničí, poblíž místa bydliště prodejkyně, kam se kupující společně s manželem vydala koncem ledna. Ovšem na uvedené adrese bydlela jiná žena, která neznala nikoho, kdo nabízí k prodeji inzerovaná štěňata. Žena tedy zkusila zavolat na číslo mobilního telefonu, které jí prodejkyně sdělila. Telefon však zvedl cizinec, který prodejkyni také neznal. Zájemkyně se tak s manželem vrátila zpět domů s nepořízenou. Když chtěla s inzerentkou komunikovat prostřednictvím sociální sítě, žena si ji zablokovala a přestala jí odpovídat.

Zlínští policisté případ šetří jako podezření ze spáchání trestného činu podvod. Pokud se jim podaří vypátrat pachatelku, hrozí jí trest odnětí svobody až na dva roky.

Ilustrační foto

foto-001

nprap. Monika Kozumplíková

 

 

Komentáře

komentářů

, ,