Home » ZPRÁVY » KRIMI » Snažil se policistům ujet, ale skončil ve vazbě

Snažil se policistům ujet, ale skončil ve vazbě

V období od 6. do 22. února zastavili policisté ze Slavičína a z Luhačovic celkem pětkrát šestadvacetiletého muže z obce poblíž Luhačovic za volantem osobního vozidla či traktoru, ač měl soudem zakázáno řízení až do roku 2020. V jednom případě navíc zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek v organismu ukázala, že řidič před jízdou požil drogu, pravděpodobně pervitin. V ostatních případech řidič zkoušku na přítomnost drog odmítl. Soudce okresního soudu poslal muže za jeho jednání do vazby.

Policisty ze Slavičína se muž za volantem svého vozidla Audi snažil zmást. Poprvé jel s vozidlem se svou registrační značkou. Příště už jel s cizí registrační značkou a do třetice pro jistotu brázdil ulice Slavičína bez značek a snažil se policistům ujet. Vozidlo zastavil na okraji lesa a utekl. Policisté ho po chvíli v lese vypátrali. V Luhačovicích a Dolní Lhotě zase tentýž muž seděl za volantem svého traktoru, který ovšem není zaregistrovaný v registru vozidel. Muž tak u sebe neměl žádné doklady, které ho opravňují k řízení vozidla – řidičské oprávnění ani osvědčení o registraci vozidla. Při jeho posledním hrdinském činu došla luhačovickým policistům trpělivost a se souhlasem státní zástupkyně muže zadrželi a eskortovali do policejní cely. Následující den už muž změnil bydliště, policisté ho po rozhodnutí soudu převezli do vazební věznice v Olomouci.

Policisté z Luhačovic i policisté ze Slavičína muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Navíc se zřejmě nevyhne ani pokutám od příslušného úřadu za jízdu s cizí registrační značkou, za jízdu bez značek i za odmítnutí několika zkoušek na přítomnost drog v organismu.

Paragraf2-600x400

nprap. Monika Kozumplíková

 

,
F